Menu
TOPZINE.cz
Apetit

FOTO: Muzikál Mauglí ožije v Divadle Kalich. Známe obsazení

Redakce

Redakce

16. 5. 2013

Divadlo Kalich připravuje nový muzikál osvědčené autorské dvojice Gábiny Osvaldové a Ondřeje Soukupa. Po historické Johance z Arku a Robinu Hoodovi zabrousili autoři do literárních vod. Na divadelní prkna se chystá Kiplingův Mauglí.

Premiéra už zná své datum, 14. září 2013 v Divadle Kalich. Hudba je téměř kompletní, slova se skládají, hlavní role jsou rozděleny. A jak? Na to odpověděli pro TOPZINE.cz tvůrci muzikálu.

Do hlavní role chlapce Mauglího si režiséři vybrali zpěváka a tanečníka Jana Cinu. Objevil se například v seriálu Ordinace v růžové zahradě v roli Matyho, v tanečním seriálu První krok nebo v muzikálu Quasimodo, kde ztvárnil roli Špindíry.

Jan Cina o své roli Mauglího prohlásil, že hlavní není. „Příběh není ani tak o Mauglím, jako o okolí, o džungli a o zvířátkách. O nejistotě, jestli je Mauglí člověk, nebo zvíře,“ řekl pro TOPZINE.cz.

Hudba: Ondřej Soukup
Libreto a texty písní: Gabriela Osvaldová
Spolupráce na libretu: Miroslav D. Mirčev
Producent, ředitel Divadla Kalich: Michal Kocourek
Režie: SKUTR
Choreografie: Jana Burkiewiczová, Adéla Laštovková-Stodolová
Kostýmy: Simona Rybáková

Ve výběru zvířat měli tvůrci poměrně jasno. Role pantera Baghíry se ujal Jiří Korn. Píseň O strachu v jeho podání překypovala animálností i panteří prohnaností.

Medvěda Balůa ztvární Jiří Zonyga, zatímco třetího z nejznámějších zvířecích hrdinů, hada Ká, zahraje Vladimír Marek. „Je s podivem, že si autoři vybrali mě, dědka v předkremačním věku, do tak mladého kolektivu. Zvlášť, když já ani nezpívám, ani nesurfuju v notovém světě,“ řekl Marek.

Roli matky vlčice Rákšásí zazpívá Lucie Šoralová, která prohlásila, že konečně bude hrát roli matky. Naproti tomu jedinou další lidskou roli, dívku Rashmí, ztvární Michaela Doubravová.

„Bude to moje první role, kdy budu hrát mladší a nebudu se muset postaršovat,“ uvedla nadšeně mladá zpěvačka, kterou mohou diváci vidět jak v muzikálu Robin Hood, tak v Pomádě.

FOTO: Michaela Doubravová

Michaela Doubravová si zahraje kamarádku Mauglího. Foto: Anna Kottová, TOPZINE.cz

Výčet hereckých osobností doplňuje například Jan Kříž, kterého uvidí diváci v roli Opičího krále, nebo Supa. Objeví se například i Zbyněk Fric, Richard Tesařík či Peter Strenáčik.

Na režisérskou stolici tentokrát neusedl Ján Ďurovčík, ale vizionářské duo SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský). „S Jánem rozhodně plánujeme další projekty. Zároveň se snažíme naše diváky překvapovat něčím novým a právě Mauglí je pro to vhodnou příležitostí. Proto padla volba na SKUTRy a jejich velmi osobitý rukopis,“ řekl o změně režiséra producent Divadla Kalich Michal Kocourek.

Režisérské duo SKUTR se v poslední době dostalo do světel reflektorů díky baletu Čarodějův učeň v Národním divadle a plánované inscenaci Sen noci svatojánské, která hraje prim na letošních Shakespearovských slavnostech.

To není jediná změna tvůrčího týmu, kterou divadlo zažilo. Choreografie se ujaly spolupracovnice Jana Burkiewiczová a Adéla Laštovková Stodolová, které se podílely například na Quasimodovi. „S holkama jsem už spolupracoval,“ řekl pro TOPZINE.cz Jan Cina, „je to taková alterna a já jsem rád, že se to začíná prolínat s tradičním divadlem.“

Herecké obsazení:

Mauglí: Jan Cina, Roman Tomeš, Petr Kolman
Panter Baghíra: Jiří Korn, Peter Strenáčik, Jan Sklenář
Rashmí: Michaela Doubravová, Brigita Cmuntová
Rakšásí (matka vlčice): Lucie Šoralová, Vendula Příhodová
Rao (otec vlk)/Sup: Michal Pleskot, Peter Strenáčik
Opičí král/Sup: Jan Kříž, Csongor Kassai
Tygr Šér Chán: Lukáš Kumpricht, Juraj Čiernik
Šakal Tabakí/Sup: Zbyněk Fric, Petr Vančura, Roman Tomeš
Medvěd Balů: Jiří Zonyga, Jan Kaštovský
Had Ká: Vladimír Marek, Jan Vlas
Slon Háthí/Sup: Richard Tesařík, Petr Opava

A co vůbec vedlo autory ke zpracování známé Knihy džunglí? „Chtěla jsem něco, co mě bude bavit. A na Mauglího bych byla zvědavá. Kipling má vše – přátelství, lásku, zradu. Není to úplně laskavý příběh, ale má vše, co potřebuje,“ řekla o chystaném muzikálu textařka a autorka libreta Gábina Osvaldová.

Mauglí, Divadlo Kalich, autor: Rudyard Kipling, hudba: Ondřej Soukup, libreto a texty písní: Gábina Osvaldová, režie: SKUTR, hrají: Jan Cina, Roman Tomeš, Jiří Korn, Peter Strenáčik, Michaela Doubravová, Lucie Šoralová, Michal Pleskot, Peter Strenáčik, Jan Kříž a další

Premiéra: 14. září

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FOTO: Muzikál Mauglí ožije v Divadle Kalich. Známe obsazení