Menu
TOPZINE.cz
Krása

Metrosexualita útočí. Nepřehánějte to se svým zkrášlováním

Na ulici je většinou poznáte podle toho, že jsou čistí, upravení a voňaví. Na sobě mají barevně sladěné oblečení, vlasy upravené a nagelované, jako by zrovna šli od kadeřníka.

Ilustrace: Barbora Soukupová, Topzine.cz

S oblibou o sobě říkají, že jsou normální chlapi, kteří o sebe jen o trochu více dbají. A spousta mužů, zvláště těch dříve narozených, jim to nedokáže odpustit. Přijde jim to zženštilé. Přestože velké množství žen tvrdí, že mají rády opravdové chlapy, rády se za metrosexuálem otočí. Muži si zas opravdové mužství vykládají po svém.

Jak vypadá opravdový muž podle muže?

Muži si myslí, že opravdový muž vypadá tak, jak ráno vyleze z postele. Nezabývá se svým vzhledem. U mužů přece nezáleží, jak vypadají, to jen ženy vypadají po ránu hrozně. Muži jsou okouzlující takoví, jací jsou, celé dny, celé roky, celý život.

Ráno nemá smysl se mýt, protože si přece neodepře poslední půl hodinu spánku předtím, než půjde do práce, a neztratí ji mytím. Večer si ani nevzpomene na to, že by se měl umýt, protože má přece spoustu důležitějších věcí na práci jako například dohrát hru na počítači, kterou hraje už od sedmi.

Čtěte také: Péče o pleť je více, než důležitá

Ve dvě hodiny ráno si řekne: „To je ale hodin, měl bych jít spát.“ Ráno si maximálně vymění slipy (protože mu to manželka řekla), vyčistí zuby a jde do práce. Vlasy si pro jistotu stříhá skoro dohola, aby je nemusel česat.

Sedí tak celý den v práci u počítače, po práci jde ještě s chlapy na jedno a vrací se v noci, podnapilý, cítit alkoholem, s mastnými vlasy, a protože už je pozdě, přece se teď nebude mýt?

Ilustrace: Barbora Soukupová, Topzine.cz

„Jsem doma!“ vesele volá na manželku ze dveří, o které se opírá, aby neupadl. Protože je společensky unavený, usíná už při chůzi do ložnice a tak, jak přišel, ulehá do postele. Manželka prohodí: „Měl by ses umýt a převléknout.“ Odbude jí slovy: „Přece nejsem nějaký metrosexuál.“ Ruku na srdce, kdo z vás se alespoň jednou s takovým mužem nesetkal?

Takhle ne, pánové!

Ano, ženy mají rády opravdové muže, ale takhle vypadá opravdový muž podle vás. My máme rády čisté a střízlivé muže. Podnapilý muž, který chodí tři dny ve stejném upoceném tričku a snaží se tímto způsobem ještě například vábit samičku? To opravdu nefunguje.

Pokud se tedy žena nenachází ve stejně podnapilém stavu jako vy. V takovém případě platí stejné pravidlo u žen i u mužů: S každou další skleničkou alkoholu je protějšek více a více okouzlující. Pánové, pak se ale nedivte, že po ránu vypadáme hrozně, protože vy nevypadáte po proflámované noci o moc líp.

Čtěte také: Luxusní společnice není žádná lehká děva! Je to dřina a elegance

Ženy, vy v tom také nejste úplně nevinně. Pokud nechcete mít doma smradlavého neandrtálce, musíte specifikovat, jak vypadá opravdový muž.

Muži si pak opravdového muže interpretují výše uvedeným způsobem. Ženám se líbí především čistí muži, s umytými upravenými vlasy a oholenými nebo upravenými vousy. Pánové, nebraňte se kolínským, které dostáváte každý rok pod vánoční stromeček.

Ilustrace: Barbora Soukupová, Topzine.cz

Ženy se musí starat o to, aby byli muži oblečeni v čistém oblečení bez děr, které odpovídá jejich věku. Muži jsou totiž zvyklí nosit stejný druh oblečení od 17 let až do doby, kdy je zaměstnavatel nebo manželka donutí nosit vhodnější oblečení k jejich věku.

Ti tvrdohlavější nedají na rady žen ani zaměstnavatele, dokonce někdy tvrdí, že je to jejich image. Takové ale zaručeně na ulici poznáte.

Nejsem přece metrosexuál!“

Pokud se cítíte dotčeni tím, že vás ženy nutí o sebe trochu dbát a vy přece nejste žádní metrosexuálové ani na to nemáte čas, vzpomeňte si, že i v přírodě je například kačer mnohem barevnější než samička. Samec koroptve také.

Samci straky staví neuvěřitelná hnízda vystlaná třpytivými cetkami, které ukradli v lidských obydlích, jen aby jimi mohli oslnit samičku. Samci ptáků se navíc ucházejí o přízeň samičky nejen hnízdy, která pro ně vybudovali, ale také vábivými tanci. Pořád si myslíte, že dbát o sebe je proti přírodě?

Ilustrace: Barbora Soukupová, Topzine.cz

Čeho je moc, toho je příliš

Které ženě by se nelíbil opálený krasavec s vyrýsovanou postavou? Jenže co když tráví více času v posilovně a soláriu než s vámi a rodinou?

Líbí se vám, že je čistý, voňavý, střízlivý, pečuje o svůj vzhled a o své zdraví? Pokud už nemáte šanci se ráno dostat do koupelny, protože vaše drahá polovička je v koupelně už půl druhé hodiny, pravděpodobně jste se setkala se stinnou stránkou metrosexuála.

Čtěte také: Zjistěte, jak se starat o nehty a ruce

Takový muž začne primárně pečovat o sebe, aby se líbil ženám, ale postupem času se začne líbit především sám sobě. Neustále se zhlíží v zrcadle a hodiny a hodiny vám vypráví o tom, že se mu na břiše začínají dělat faldy, že se mu začínají dělat vrásky a že pokud nepůjde do solárka, bude za chvíli vybledlý.

Vyžaduje neustálý obdiv a zanedlouho začne kritizovat i vás. Od takového muže utíkejte rychle pryč. Tak vypadá metrosexuál v negativním slova smyslu. Je sice krásný, ale bude pravděpodobně odkázaný na to zůstat sám. Nejradši má totiž sám sebe.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Metrosexualita útočí. Nepřehánějte to se svým zkrášlováním