Menu
TOPZINE.cz
Kosmetika a líčení

Nehty a ruce jsou vaší vizitkou. Dopřejte jim zaslouženou péči

Redakce

Redakce

3. 8. 2011

Stejně jako do vašich očí, zaměří lidé často pohled i na vaše ruce a nehty. Předejděte trapasu se špinavými, neupravenými nebo dokonce okousanými nehty a dopřejte jim alespoň jednou týdně kompletní péči.

FOTO: Přípravky Oriflame k péči o ruce a nehty

Pečující přípravky s okurkovou šťávou a olivovým olejem, Zdroj: Oriflame

Ruce a nehty prozradí váš věk stejně jako obličej, proto zaměřte pozornost i na ně. Oprýskaný lak nebo polámané nehty na nikoho dojem neudělají, naopak vaše okolí odradí. Chodíte-li s rukama zatnutýma v pěst, je nejvyšší čas s tím něco udělat.

Mít pěkné nehty neznamená nutně mít je dlouhé. Pokud o ně správně pečujete, dokážete zázraky i s krátkými nehty. Začněte tím, že vyřadíte drsné kartáčky na ruce a nehty. Místo toho použijte mandlový cukr na vyčištění povrchu nehtu nebo vyživující olejíčky.

Metalické laky na nehty vám dodají šťávu!

Nehty na manikúru připravíte tak, že jim dopřejete lázeň z teplé vody a mýdla, do které na pár minut ponoříte ruce. Dalším nezanedbatelným krokem je pravidelný peeling, který z vašich rukou odstraní odumřelé buňky, dodá jim mladistvý vzhled a hebkost.

FOTO: péče o ruce a nohy

Nezbytní pomocníci při péči o ruce a nohy, Zdroj: BODY BASICS

Dobrým pomocníkem jsou také bavlněné rukavice určené pro péči o ruce. Natřete ruce silnou vrstvou krému a navlékněte zmiňované rukavice. Abyste docílily dokonale zvláčněných rukou, nechte krém v rukavicích působit přes noc. Pokud je nemáte k dispozici, můžete je nahradit bavlněnými ponožkami, které vám poslouží stejně.

Kůžičku kolem nehtů nikdy nestříhejte! Pořiďte si pomerančové dřívko, kterým ji hravě schováte. Na kovové pilníky zapomeňte a skleněné používejte pouze v případě, jste-li majitelkou pevných nehtů. Nejlepší službu vám poskytne papírový pilník, díky kterému hravě vykouzlíte požadovaný tvar nehtu.

Tip!

Nehty pilujte jen jedním směrem. Částečně tak můžete předejít roztřepení nehtů.

Než začnete nehty lakovat, lehce je odmastěte a přetřete je bezbarvým výživovým lakem. Barvu nanášejte v tenkých vrstvách rovnoměrně od středu ke straně. Jakmile vám lak zaschne, použijte krém na ruce s UV filtrem a přiveďte tak své ruce k dokonalosti.

Ztvrdlé paty do sandálů nepatří

Stejně tak jako o ruce se starejte i o svá chodidla, i když zrovna nenosíte žabky a nohy schováváte v plných botách. I tady je důležitá teplá lázeň. Nezapomeňte odstranit ztvrdlou kůži na patách a pod palcem pomocí pemzy nebo seřezávače kůže. Aby vám nehty nezarostly, stříhejte je pomocí nůžek nebo kleštiček rovně a malé nedostatky odstraňte pilníkem.

Poté chodidla namasírujte krémem. Ty jsou v dostání také s obsahem mentolu nebo glycerinu a vaše nohy tak budou po celý den svěží. Při lakování postupujte stejně pečlivě jako u nehtů na rukou.

A nakonec jedno varování. Pozor na plíseň, která vám může velmi znepříjemnit život! Při začínajících příznacích, jako je svědění a pálení kůže, navštivte lékárnu, kde vám poradí nejvhodnější přípravek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nehty a ruce jsou vaší vizitkou. Dopřejte jim zaslouženou péči