Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2022

Metropolitní léto hereckých osobností. Novinky přiblíží svět mužů a žen

FOTO: Léto hereckých osobností _PršíMetropolitní léto hereckých osobností se opět zabydlí na Letní scéně na Vyšehradě. V premiéře 9. a 24. července mají diváci možnost zhlédnout dvě novinky. Na celé léto je připraveno celkem 58 představení a vstupenky jsou již v předprodeji.

FOTO: Léto hereckých osobností _Prší

Prší mělo premiéru na Metropolitním létu 2011, letos se vrací Zdroj: Studio DVA

Na letní scéně Vyšehrad zakotví od 25. června do 6. září dvě nové inscenace, šest stávajících a několik koncertů včetně koncertního představení Vánoční koleda.

Koncertovat v rámci Léta hereckých osobností budou Szidi Tobias, Dan Bárta, Lenka Filipová a Aneta Langerová. Při Vánoční koledě 20. července se diváci mohou těšit na zpívající Ivanu Chýlkovou, Davida Kollera, Marinu Vyskvorkinu a již zmíněnou Szidi Tobias.

FOTO: Léto hereckých osobností_O lásce

Jana Krausová a Karel Roden spolu vystupují v mnoha inscenacích Studia DVA

Studio DVA připomene i starší počiny jako inscenace Vše o ženách, Vše o mužích, Otevřené manželství, Prší, O lásce a Zdravý nemocný. Premiéru pak budou mít tituly Ženy vždy přežijí! a Kutloch aneb I muži mají své dny.

Ženy zvládnou vždycky vše

Ženy vždy přežijí! je svým způsobem pokračováním inscenace Vše o ženách, a to nejen tematicky, ale inscenátoři se snažili i o stejné obsazení. Proto diváci uvidí v nové ženské hře Annu Šiškovou, Janu Krausovou a Jitku Schneiderovou. Nově s nimi vystupuje Vojta Kotek.

FOTO: Léto hereckých osobností_Vše o ženách

Ženy vše přežijí! je volným pokračováním inscenace Vše o ženách

Současné drama Arnolda Weskera o třech přítelkyních se odehrává při nóbl večeři. Ženy se setkávají a řeší milostné vztahy. Všechny jsou bez partnera a na každé se tento fakt podepsal trochu jinak.

Anglická předloha je tradičně proložena důvtipnými situacemi, které jsou podtrženy i v jazykové složce. O její zachování se postarala překladatelka Jitka Sloupová. A nebylo by to anglické drama, aby na závěr nepřišla překvapivá pointa.

Kutloch pro pány tvorstva

Druhý, čistě mužský, premiérový počin Kutloch aneb I muži mají své dny, je černou komedií. V momentě kdy je v krizi opravdu všechno, doba, svět i vztahy, se krize podepisuje i na mužích. V rolích krizí poznamenaných kamarádů se objevují Bob Klepl, Filip Blažek/Roman Štabrňák, Kryštof Hádek/Václav Jílek a Michal Slaný/Petr Bláha.

FOTO: Léto hereckých osobností_Zdravý nemocný

Na létu hereckých osobností se opět objeví i Zdravý nemocný

Ti se scházejí v kotelně pod supermarketem, kde ve chvílích, kdy jejich ženy nakupují, dělají jen chapské věci. Pijí pivo, kouří a sledují fotbal. A to proto, aby si dokázali, že jejich místo na tomto světě pořád někde je.

Metropolitní léto hereckých osobností

Studio DVA

Kde: Letní scéna Vyšehrad

Kdy: 25. června – 6. září

Vstupné: 289–489 Kč

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Metropolitní léto hereckých osobností. Novinky přiblíží svět mužů a žen