Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Karel Roden a Jana Krausová žijí v Otevřeném manželství. Už deset let

V inscenaci Studia DVA si Jana Krausová s Karlem Rodenem vzájemně ničí životy ve snaze najít lásku a partnerské souznění. Otevřené manželství oslaví 10 let.

sobotu 21. ledna můžete zhlédnout další reprízu Otevřeného manželství, komedie věčného střetu mužského a ženského principu.

Deset let stále na prknech

Toto představení se ponese ve slavnostním duchu. Právě 21. ledna totiž uplyne přesně 10 let od premiéry v Branickém divadle. Zároveň se kulatá repríza Otevřeného manželství stane prvním pražským představením Studia DVA v letošním roce.

Inscenace se objevila například ve Švandově divadle, na Létu hereckých osobností a nyní ji Studio DVA uvádí v Divadle Palace.

Přečtěte si také rozhovor s režisérem Patrikem Hartlem

„Představení Otevřené manželství je na repertoáru po celých deset let. Hrajeme jej pravidelně jak v Praze, tak na zájezdech. Každý měsíc to jsou jedno až dvě představení,“ uvedl Tomáš Přenosil, mluvčí Studia DVA. Naposledy se Otevřené manželství hrálo v říjnu, a to z důvodu pracovního vytížení Karla Rodena.

Herecký koncert Krausové a Rodenů

Společně s Janou Krasovou a Karlem Rodenem, kteří ztvárňují manželský pár, se v inscenaci objevuje také Rodenův bratr Marian Roden.

Herecká trojice se sešla v inscenaci Studia DVA s názvem Prší a Krausová s Karlem Rodenem ještě v inscenaci O lásce.

FOTO: Otevřené manželství Studia DVA

Jana Krausová si zahraje s oběma Rodeny, Karlem i jeho bratrem Marianem

Hru postavenou pouze na třech postavách napsal italský dramatik Dario Fo a režijně se jí, jako své pražské prvotiny, ujal Patrik Hartl. Od té doby se inscenace hraje v původním provedení s drobnými změnami.

„Nebylo to pro mě jednoduchý. Jak jsem to dělal poprvé, tak jsem se spoustu věcí učil. Byl jsem konfrontovaný s Karlem Rodenem, který byl zkušený. Vzájemně jsme k sobě našli cestu a ovlivňovali se,“ řekl v nedávném rozhovoru pro TOPZINE.cz režisér Hartl.

Otevřené manželství

Divadlo Palace, Praha

Autor: Dario Fo
Režie: Patrik Hartl
Hrají: Jana Krausová, Karel roden, Marian Roden
Kdy: sobota 21. ledna a čtvrtek 23. února
Cena: 289–399 Kč

Ohodnoťte tento článek:
1,5
Právě čtete

Karel Roden a Jana Krausová žijí v Otevřeném manželství. Už deset let