Menu
TOPZINE.cz
Apetit

McGonagallová a Brumbál se opět scházejí. V domově důchodců

Od premiéry posledního dílu Harryho Pottera neuběhl ještě ani rok a představitelé dvou členů bradavického profesorského sboru, Maggie Smith a Michael Gambon, se opět potkají na plátně. Režírovat bude slavný Rain Man Dustin Hoffman.

FOTO: Dustin Hoffman

Dustin Hoffman si na režijní debut počkal až do svých pětasedmdesáti let. Zdroj: distributor filmu

Takřka každý známý hollywoodský herec dříve či později zatouží vyzkoušet si filmové natáčení z druhé strany kamery, v křesle režiséra. A tak není divu, že se po Jacku Nicholsonovi či Robertu De Niro režisérské taktovky chopil i Dustin Hoffman, který právě dokončuje adaptaci hry Ronalda Harwooda Kvartet.

Přečtěte si recenzi posledního filmu Maggie Smith, Báječný hotel Marigold

Hra vypráví o čtyřech stárnoucích operních pěvcích, kteří nyní dožívají v domě pro staré hudebníky. Líně plynoucí dny dvou dam a dvou pánů jsou však přerušeny přípravou oslav Verdiho narození, na kterých by měla čtveřice znovu zapět některé árie.

Do rolí pěvců obsadil debutant Hoffman, který se sám na plátně naposledy objevil před dvěma lety ve snímku Barneyho ženy, britské veterány Maggie SmithPauline Collins, Toma Courtenayho a Billyho Connollyho, kterým bude v domově pro seniory dělat společnost Michael Gambon. Scénář pak napsal sám autor předlohy sir Harwood.

Jak se nám Malý velký muž Hoffman představí v nové roli režiséra, se dozvíme už v druhé polovině tohoto roku. Čekání si můžete zkrátit poslechem české rozhlasové adaptace stejné hry v excelentním podání Květy Fialové, Jaroslavy Adamové, Františka Němce, Antonína Molčíka a Stanislava Zindulky.

Switch

Komedie/Drama
USA, 2012

Režie: Dustin Hoffman
Hrají: Maggie Smith, Tom Courtenay, Michael Gambon, Billy Connolly, Pauline Collins, Luke Newberry, Sheridan Smith

Premiéra: rok 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

McGonagallová a Brumbál se opět scházejí. V domově důchodců