Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Mardi Gras – Jarní prázdniny na DVD: Carmen Electra zaškoluje puberťáky

Jiří Hannich

Jiří Hannich

19. 12. 2011

Když se teenagerům bouří hormony, dělají šílené věci. Odvážná komedie Mardi Gras – Jarní prázdniny vypráví o patáliích tří sexuchtivých mladíků. Do svízelné situace je dostane i Carmen Electra.

V koupelně Carmen Electry, Zdroj: distributor filmu

Film

Poslední rok na vysoké a pořád žádný sex? Mike, Bump a Scottie už toho mají dost. O jarních prázdninách proto vyrazí do Mardi Gras v New Orleans, kde každý rok probíhá v ulicích města divoká party. Kluci doufají, že by si mohli konečně užít. Z počátku se jim sice moc nedaří, dokonce zvažují návrat, pak ale každý z nich potká dívku, kvůli níž stojí za to bojovat s nepřízní osudu.

Carmen Electra se nejprve zkoušela prosadit jako zpěvačka. Svou první nahrávací smlouvu dostala už v patnácti letech, hodně si jí považoval populární zpěvák Prince, přesto se úspěch nedostavil. Místo zpěvu se Carmen vrhla na modeling, v roce 1996 pózovala nahá pro Playboy. Často dostává role v různých komediích (asi nejznámější jsou Sexuální praktiky pozemšťanů nebo parodie Tohle je Sparta! či Scary Movie 4), zahrála si také v seriálu Pobřežní hlídka.

Jednoduchý příběh, založený na peripetiích mladých kluků s opačným pohlavím, dává tušit, že se Mardi Gras dobrovolně řadí k těm teenagerským komediím, jež svůj předobraz našly v Prcičkách. Také zde se všechno točí okolo ztráty panictví. Také zde vystupují školní outsideři, na něž holky kašlou. Také zde musí hlavní hrdinové spolknout několik hořkých pilulek, než se doberou vytouženého cíle.

Víte, kolik času jsem musel trávit v jídelně, abych měl takové tělo? 

Jenomže Prcičky k banální zápletce přidaly několik opravdu vtipných scén, kterým se člověk s chutí zasměje i na několikeré zhlédnutí, řadu snadno zapamatovatelných hlášek a rovněž výrazné a hlavně sympatické postavy s alespoň trochu rozvinutou psychologií a logickým jednáním. Mardi Gras bohužel nic z toho nemá, a není to jen tím, že se formát komedií pro náctileté už dávno vyčerpal.

Přes všechny žánrové limity totiž pořád lze natočit zábavnou, puberťácky ulítlou podívanou, u níž by člověk nemusel permanentně zažívat pocit studu a děsit se, co za scénu bude následovat (pozitivním příkladem budiž, kromě zmíněných Prciček, ještě Road Trip). Když ale celému filmu vévodí uřvaný egoista, přitroublý posera a otravný prosťáček, je zaděláno na pořádný průšvih.

Carmen Electra hraje v Mardi Gras samu sebe

Od plochých, nezajímavých a ještě k tomu špatně zahraných ústředních postav samozřejmě nelze čekat, že by se s nimi divák dokázal identifikovat. Získat si jej můžou jedině nějakou tou úsměvnou průpovídkou, ovšem těch je v Mardi Gras skutečně pomálu. Mnohem častěji se hlavní hrdinové dopouštějí vyloženě buranského chování, což je drze vydáváno za předmět zábavy. Buranství a trapný projev však nejsou k smíchu, nýbrž k pláči a politování.

Mužskou část publika potěší občasné záběry na bujná poprsí a ladné křivky opilých slečen a také Carmen Electra ve spodním prádle. Na svůj věk vypadá stále dobře, přesto se nelze zbavit dojmu, že tvůrcům posloužila jen k tomu, aby na její jméno a tvář (ehm, vlastně spíše prsa a zadeček) přilákali více diváků. Ve filmu se totiž vždy jenom tak mihne a věty, které pronese, by se daly spočítat na prstech jedné ruky.

Arielle Kebbel je snad jediným skutečně příjemným překvapením filmu 

Hereckému osazenstvu naprosto vévodí jiná kráska – Arielle Kebbel, paradoxně známá především z Prci, prci, prcičky: Na táboře nebo ze seriálů jako Pravá krev a Gilmorova děvčata. Nejenže jí to v každé scéně ohromně sluší, ale na rozdíl od ostatních také dokázala přidat celkem slušný výrazový projev.

Tvůrcům Mardi Gras nelze upřít dosažení svižného tempa vyprávění, obstojné nalajnování variace na puberťáckou romanci ani odvahu při zařazování lechtivých záběrů a erotických scén. Tohle všechno ovšem ve výsledku kazí ubohý scénář, pitomé dialogy a chybný výběr herců. Oku lahodící sekvence s polonahými dívkami navíc neguje řada homosexuálních scén, létající exkrementy a tlusťoch v podvazkách. Alkoholovou jízdu na Mardi Gras je prostě lepší vynechat, více radosti místo toho udělá třeba Pařba ve Vegas, potažmo v Bangkoku.

DVD

Po spuštění disku na vás vykoukne pouze anglické menu. V těch několika málo položkách však není těžké se orientovat. Dabing nestojí za nic, takže je lepší pustit si film v původním znění. K dispozici jsou jak české, tak i anglické titulky (pro náruživé angličtináře). Těšit se na bonusový materiál v podobě záběrů z natáčení a rozhovorů s herci je zbytečné, DVD nic takového nenabízí.

Mardi Gras: Jarní prázdniny (Mardi Gras: Spring Break)

Komedie
USA, 2010, 85 minut

Režie: Phil Dornfeld
Hrají: Nicholas D´Agosto, Brett Harrison, Arielle Kebbel, Carmen Electra, Josh Gad aj.
Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)
Titulky: české, anglické
Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Hodnocení filmu: Odpad
Hodnocení DVD: 3***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Mardi Gras – Jarní prázdniny na DVD: Carmen Electra zaškoluje puberťáky