Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Lara Stone: Modelka, která nerada chodí po mole

Redakce

Redakce

5. 10. 2011

Holandská modelka byla jmenována britským časopisem GQ Ženou roku 2011. Cestou na vrchol porazila alkoholismus i dosavadní měřítka krásy. Prorazila i s mezerou mezi předními zuby a vnadnou postavou.

FOTO: Lara Stone

Lara je modelka mnoha tváří, Zdroj: youtube.com

Podle slov časopisu GQ byla modelka s napůl holandskou a napůl anglickou krví zvolena Ženou roku díky její dominantní roli na přehlídkových molech, v kampaních největších značek a na obálkách nejznámějších časopisů na světě. Ocenění od časopisu GQ však nebylo jediné, jakého se modelce kdy dostalo. Již v roce 2010 byla vyhlášena Modelkou roku na British Fashion Award.

Je to prostě Lara

Stone byla poprvé objevena ve dvanácti letech v pařížském metru. Mladá Lara, o které si spolužáci a ostatní děti mysleli, že vypadá divně, se o tři roky později zúčastnila modelingové soutěže Elite Model Look, kterou i přes svou jedinečnou krásu nevyhrála.

Až v roce 2006 podepsala smlouvu s agenturou IMG Models, což odstartovalo její závratnou kariéru. Letos v lednu si Riccardo Tisci vybral Laru na otevření své couture přehlídky pro Givenchy.

Štěstí Laru provázelo dál a dovedlo ji až k šéfredaktorce francouzského Vogue Carine Roitfeld, kterou zaujala natolik, že s ní v březnovém čísle udělala fashion story ve stylu Brigitte Bardot a další měsíc její tvář umístila rovnou na obálku, pro Laru to bylo úplně poprvé. Roitfeld se stala Lařinou patronkou a obdivovatelkou a na její adresu se vyjádřila takto: „S Larou vám nezáleží na tom oblečení. Je to prostě Lara. Navždy Lara. Nikdy nemůžete mít dost Lary.“

Nejúspěšnější modelka na světě

Castingový agent James Scully, který je zodpovědný za vybírání nejlepších modelek s nejvyšší účastí na přehlídkových molech, jednou řekl: „Za celou svou kariéru můžu spočítat na jedné ruce modelky, které svou přítomností a svou krásou dokážou zastavit provoz nebo ztichnout místnost. A ona je jednou z nich. Jsem si jistý, že si ani není vědoma toho, jak silná a strhující její krása je.“ Tento citát je ve skutečnosti také charakteristikou její kariéry i jejího vlivu na ostatní, což z ní dělá jednu z nejlepších modelek na světě.

FOTO: Modelka Lara Stone

Lara Stone má dokonalé tělo, Zdroj: youtube.com

Holanďanka svou dráhu plnohodnotné modelky odstartovala na týdnech módy 2006. Otevřela přehlídky Isabel Marant, Fendi, Christopher Kane nebo MaxMara a uzavírala přehlídky značek Diesel, Marc Jacobs, Stella McCartney či Balmain. Díky úspěchu, který se jí dostal hned při její premiéře, ji časopis New York Magazine ještě toho roku umístil na druhé místo v žebříčku Top 10 nejvíce sledovaných modelek na newyorském týdnu módy 2006.

Lara byla také nafocena pro prestižní kalendář Pirelli, což je pro každou modelku velká čest. Objevila se ve vydání pro rok 2009, foceném fotografem Peterem Beardem, i 2011, za kterým stojí návrhář Karl Lagerfeld. Svou krásou obohatí i kalendář pro rok 2012 vytvořený fotografem Mariem Sorrentim.

Rebelka mezi modelkami? To je Freja Beha Erichsen

Lara je také známá z kampaně na parfém Infusion d´Iris od značky Prada, jejíž tváří se stala minulý rok a nahradila tak Sashu Pivovarovou. Avšak významným milníkem její kariéry se stala exklusivní smlouva s Calvin Klein, kdy poprvé v historii módní dům vybral jedinou modelku jako tvář všech svých linií. A tak se Lara stala tváří Calvin Klein Collection, ck Calvin Klein a Calvin Klein Jeans pro podzim 2010.

FOTO: Lara Stone pro Calvin Klein

Lara pro Calvin Klein, Zdroj: youtube.com

V současné době ji můžete vidět v kampaních parfémů DKNY Golden Delicious, Tom Ford Violet Blonde či Prada Infusion d´Iris nebo kolekce značky Calvin Klein Collection.

Lara šplhá po žebříčcích

Lara Stone je také díky svému úspěchu umisťována na ty nejvyšší příčky nejrůznějších žebříčků. V současné době má na portálu models.com vedoucí pozici v žebříčku 50 Top Models, osmou pozici v seznamu dvaceti nejvíc sexy modelek a čtrnáctou pozici v The Money Girls.

V minulosti byla prohlášena francouzským Vogue jednou ze třiceti nejlepších modelek 21. století. V roce 2009 byla americkou verzí tohoto časopisu označena za jednu z tváří okamžiku spolu s dalšími topmodelkami, jako je Natalia Vodianova, Natasha Poly, Raquel Zimmerman nebo Isabeli Fontana.

Jak se stát modelkou ve 13 letech? Přijďte na casting!

Jaká je?

Lara je velmi žádaná především pro svůj sex-appeal. Módní časopisy využívají její sexy vzhled, který často umocňují nahotou. Může se tedy často zdát jako dravá, naštvaná, sexy nebo velmi sebevědomá, což ale Lara rozhodně popírá slovy, že v každodenním životě je velmi stydlivá, nervózní a roztěkaná a že není tou, kterou každý vidí na fotkách. Přesto ale dokáže být pro fotoaparát i velmi jemnou, éterickou či tvrdou, což z ní dělá dobrou modelku.

Čtěte: Porcelánová panenka Lily Cole myslí ekologicky

Holandská kráska není velkou fanynkou chození na mole, a proto to také dělá zřídkakdy. Je to způsobeno i tím, že na přehlídkách bývají boty minimálně o číslo větší, než je Lařina velikost. Kvůli tomu je Holanďanka také známá svou nejistou a vratkou chůzí. Někdy si prý i před tím, než vyjde na molo, v duchu nervózně říká: „Hlavně nespadni, hlavně nespadni!“

FOTO: Lindsey Wixson, Georgia May Jagger, Ashley Smith

Lindsey Wixson, Georgia May Jagger, Ashley Smith se pyšní stejnými atributy krásy jako Lara, Zdroj: models.com

Lara Stone se před rokem stala paní Walliamsovou, když se vdala za komika Davida Walliamse. S ním začala chodit v září 2009, poté, co podstoupila protialkoholní léčbu, což poprvé přiznala v rozhovoru pro prosincové vydání britského Vogue.

Byla jednou z prvních, které porušily pravidla vzhledu modelek, ať už svou vnadnou postavou, mezerou mezi předními zuby nebo masivními rty. Tím také otevřela dveře do světa modelingu jiným dívkám, které vybočovaly z řady svou neobvyklostí. V roce 2010 přišla vlna modelek se stejnými atributy, jako má Lara, mezi které patří například Georgia May Jagger, Lindsey Wixson nebo Ashley Smith. Za to, že dokázala změnit pohled na krásu a obohatit módní průmysl, jí fandíme.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lara Stone: Modelka, která nerada chodí po mole