Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Carine Roitfeld: Kouzelná múza Francie

Redakce

Redakce

17. 4. 2010

Carine RoitfeldNebojí se šokovat, ale dělá to vkusně. Již devět let je v čele francouzského Vogue. Také je pro Annu Wintour nepřítelem číslo jedna. To vše jí ale neubírá na lehkosti, s jakou každé ráno vykročí do hlučných ulic Paříže. Jen pojďte dál a dozvíte se mnohem víc.

zdroj: vogue.fr

zdroj: vogue.fr

Dnes je Carine padesát šest let a nebojí se o svém věku otevřeně mluvit. Je velmi vděčná za svou genetiku, protože právě jí vděčí za svou postavu štíhlou jakou proutek. Nahlas odporuje všem plastickým zákrokům a nehodlá podlehnout panujícímu kultu mládí. Vezměme ale její život popořádku.

Klidné dětství

Narodila se 19. září 1954 v Paříži. Prožila kouzelné dětství v šestnáctém městském obvodě, který patří k bohatším čtvrtím s velmi vysokým nájmem. Její otec pocházel z Ruska, byl režisér a dlouhá léta působil v Berlíně. I po své smrti pro Carine zůstává idolem a hrdinou. Matku popisuje jako zcela běžnou Pařížanku.

Z toho, co o sobě kdy prozradila, se dá vyvodit, že žádná traumata v mládí nezažila a vedla poklidný život. Výchovu rodičů nazývá buržoazní a doplňuje, že sice v diamantech nežili, ale měli se velmi dobře. Ve svých osmnácti letech si začala přivydělávát jako modelka. Následovala kariéra stylistky a módní redaktorky v ELLE.

Zdroj:style.com

Carine s Tomem Fordem, Johnem Gallianem, Mariem Testinem, Zdroj: style.com

Díky náhodnému setkání začala dlouholetá spolupráce s Mariem Testinem a následně s Tomem Fordem a módními domy Gucci a YSL. V roce 2001 byla dosazena do pozice šéfredaktorky Vogue. Později se přiznala, že se necítila být připravená na tak důležitou pozici a nikdy neměla zkušenosti s vedením velkého týmu, protože ale miluje výzvy a změny, nabídku přijala.

Zdroj:glossedover.com

Carine se synem a dcerou, Zdroj: glossedover.com

Šťastná nejen ve Vogue

Co se týče osobního života, tak ten připomíná pohádku, a doufejme, že i konec bude štastný. Carine totiž přes třicet let žije s partnerem Christianem Restoinem. S ním má také dvě děti. Starší Julia Restoin Roitfeld, narozená v listopadu 1980, se už jako batole fotila pro italskou verzi Vogue – právě tehdy se její máma seznámila Mariem Testinem. O dva roky mladší Vladimir, jehož kmotrem se Mario stal, se zabývá filmem, módou a uměním.

Carine má velmi osobitý styl a dlouho se hledala. Na pomoc jí přišel Tom Ford, který dnes patří mezi její nejlepší přátele. Dala na rady a jejím poznávacím znamením jsou rozevláté vlasy skrývající půl tváře, husté obočí a pod ním pronikavě zelené oči, většinou zvýrazněné kouřovým líčením. V oblečení preferuje jednodušší, ale nápadité kousky a samozřejmě nesmějí chybět extrémně vysoké podpatky.

Zdroj: glossedover.com

Zdroj: glossedover.com

Čím se můžeme inspirovat?

Vždy zdůrazňuje, že klíčem k úspěchu je cítit se ve své kůži. Upřímně hlásí, že nemá ráda kabelky a preferuje mít ruce v kapsách. Kožešinám se nebrání, pokud jsou v módě, jinak ale prohlašuje, že podivně páchnou. Již dlouhá léta je označovaná za nejlépe oblékanou ženu na světě.

Tato neustále gestikulující žena nazývá svou kariéru sérií náhod. Jestli je to pouhé nadlehčování, nebo skromnost, se dá jen stěží posoudit. Na pohled ale působí velmi příjemně. Jen zřídka ji člověk vidí zamračenou a mezi reportéry má velmi dobrou pověst. Jak ale všichni víme, je těžké se zavděčit všem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Carine Roitfeld: Kouzelná múza Francie