Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Sasha Pivovarova: Kráska, co přivedla svět módy do varu

Redakce

Redakce

6. 3. 2010

Sasha PivovarovaKdyž se v roce 2005 jako zcela neznámá prošla po mole na přehlídce značky Prada, nikdo nečekal, jak rychlý bude mít její kariéra spád. Tahle ruská stálice prostě ví, jak na to.

zdroj: IMGmodel

zdroj: imgmodels.com

Jako studentku historie a velkou fanynku umění a kultury ji nikdy nenapadlo, že by se mohla stát modelkou. Nebýt tehdy jejího kamaráda fotografa (a nynějšího manžela), Igora Vishnyakova, Sasha by možná byla neznámá. Naštěstí ji přemluvil a nafotili spolu pár snímků. S těmi zkusili štěstí v modelingové agentuře IMG, se kterou Sasha obratem podepsala smlouvu a následně i kontrakt k propagaci značky Prada. Miuccia Prada si ji okamžitě zamilovala a mladá kráska se tak stala tváří jejího módního domu na celých šest sezón.

Už během prvního roku stihla zaujmout zvučná jména, odchodit desítky přehlídek a zařadit se mezi nejžádanější tváře modelingu. Zároveň se objevila na obálkách časopisů Vogue a V. Spolupracovala s nejznámějšími fotografy módního průmyslu, jako jsou např. Steven Meisel, Terry Richardson nebo Mario Sorrenti. Sasha se stala ikonou.

zdroj: Istoica,Flickr.com

zdroj: flickr.com

A co dělá dnes, po pěti letech? Stále se mezi modelkami drží na nejvyšších příčkách, stala se tváří kosmetiky Armani a Biotherm, objevila a stále se objevuje v kampaních pro Chanel, Dior, H&M či Louis Vuitton a každoročně ji můžete vidět na newyorském, pařížském, londýnském a milánském fashion weeku. Nedávno byla spolu s několika modelkami součástí charitativní přehlídky pro Haiti Fashion For Relief Haiti, na které taktéž vzdala hold zesnulému návrháři Alexandru McQueenovi.

Při tom všem Sasha nezapomíná na svoje koníčky. Na přehlídky si vždy nosí svůj notes a při dlouhém čekání kreslí – nejčastěji prý portréty a krajiny.V New Yorku pořádala několik výstav a podílela se na kampani Chanel v moskevském stylu. I když je časově velmi vytížená, cestování bere jako skvělou možnost, jak si prohlédnout světová muzea a navštívit výstavy svých přátel umělců.

Recept na krásu je podle ní duševní spokojenost, kung-fu a zelený čaj. Společně s manželem Igorem bydlí v bytě v New Yorku a nechala se slyšet, že by brzy ráda založila rodinu.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Sasha Pivovarova: Kráska, co přivedla svět módy do varu