Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Freja Beha Erichsen: Rebelka mezi modelkami, která miluje tetování a ženy

Redakce

Redakce

17. 6. 2011

FOTO: Freja Beha ErichsenJejí skandinávská a nevšední krása upoutala oko nejednoho návrháře. Sezónu po sezóně se objevuje v kampaních proslulých značek a na módních přehlídkách, které často otevírá. Freja tak ve svých 24 letech patří mezi nejžádanější modelky své doby.

FOTO: Freja Beha Erichsen

Freja při práci, které má dost a dost, Zdroj: frejabeha.com

Frejin příběh modelky začal v roce 2005 na ulici rodného Dánska, když tudy v taxíku projížděl modelingový agent, kterého Beha na první pohled zaujala. Tehdy sedmnáctiletá Freja měla svůj debut na podzimním fashion weeku v Paříži a Miláně na přehlídkách Louis Vuitton, Prada a Miu Miu, jejíž show dokonce již takto mladá otevírala.

Tetování pod podmínkou

Krásná Dánka má na svém těle celkem 16 tetování, které jsou pro ni velice charakteristická. První si nechala vytetovat již ve svých šestnácti letech. Sama Freja říká, že tetování nijak neovlivňují její práci a že se dají snadno skrýt. Přesto jak na mole, tak fotkách je kráska většinou hrdě dává na odiv.

FOTO: Freja Beha Erichsen

Rebelku v sobě nezapře, Zdroj: frejabeha.com

Freja je zastupována jednou z nejlepších modelingových agentur na světě, IMG Models, a se svým agentem má dohodu, že může mít tetování, kolik chce, pokud si neostříhá své dlouhé vlasy. Ovšem jako správná rebelka tuto úmluvu před čtyřmi lety porušila a v sezóně, kdy dominovaly dlouhé vlasy, Freja jako jediná chodila po přehlídkových molech v krátkém účesu.

Svá četná tetování navíc skvěle doplňuje svou osobností rockera, která se projevuje jak v hudebním vkusu, tak ve stylu oblékání. Ráda poslouchá hudebnici PJ Harvey, zpěvačku Janis Joplin, kytaristu Jeffa Buckleye a dánskou skupinu Kira and the Kindred Spirits. Její styl je jednoduchý ale efektivní. Nedá dopustit na černou barvu, kterou doplňuje bílou a šedou. Jiné barvy v jejím šatníku nefigurují. Nejtypičtějším Frejiným outfitem je černá kožená bunda doplněná černými džíny, černou koženou kabelou, černými koženými botami a bílým nebo černým tričkem. Ale v jednoduchosti je krása a Freja by v ničem nevypadala lépe.

FOTO: Freja Beha Erichsen

Krátkovlasá a stále krásná, Zdroj: frejabeha.com

Zdá se, jako by si mladá modelka dala za úkol být ve všem jiná. Dokonce i v sexuální orientaci, kde se připojila k té méně početnější skupině. Její vztah s australskou modelkou Catherine McNeil je už bohužel historií. Mezi modelkami ale má i mnoho dobrých kamarádek, mezi ty nejlepší patří Lily Donaldson, Irina Lazareanu, Agyness Deyn nebo také Abbey Lee Kershaw.

Múza a víla v jednom

Jejím jménem designéři obdařili řadu svých výtvorů jako například Freja clutch od americké návrhářky Jill Stuart, Freja handbag francouzského labelu Chloé nebo Freja boots od amerického designéra Alexandera Wanga.

FOTO: Freja Boots Alexander Wang

Freja Boots, Zdroj: alexanderwang.com

Freja je také múzou jednoho z největších a nejvlivnějších návrhářů, Karla Lagerfelda, který si modelku zamluvil na pět přehlídek dopředu. Jelikož Lagerfeld není jenom návrhář, ale také fotograf a mnoho dalšího, již několikrát dánskou krásku nafotil. Jejich nejvýraznější společné focení bylo nepochybně pro kalendář Pirelli 2011. Být nafocena pro tento kalendář je jedna z největších poct, jaké se může modelce nebo celebritě dostat.

Další společnou spoluprací Lagerfelda s Frejou byl třicetiminutový film. Natočil ho sám renesanční Lagerfeld pro speciální kolekci Chanel Cruise. Film s názvem The Tale of a Fairy (Příběh víly) byl natočen na francouzské riviéře, kde probíhala i přehlídka Chanel Cruise. Freja si v krátkém snímku zahrála právě vílu Vivian, která se po riviéře proběhne nahoře bez. A není to poprvé, co Freju vidíme v Evině rouše. Dánská kráska se nahá objevuje poměrně často a za svou nahotu se rozhodně nestydí.

Tvrdou prací si vysloužila druhou pozici v seznamu Top 50 Models Women na stránce models.com. Předběhly ji jen Natasha Poly a Lara Stone, které se dělí o první místo.

Freja v současné době žije v New Yorku životem žádané modelky. Je jednou z tváří značek Chanel, Louis Vuitton, Valentino, H&M, Karl Lagerfeld Eyewear, Georg Jensen, Harry Winston a dalších. Těšit se na ni můžeme na příštím podzimním fashion weeku, kde ji stoprocentně uvidíme, jak si podmaňuje molo a diváky. Jen tak dál, Frejo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Freja Beha Erichsen: Rebelka mezi modelkami, která miluje tetování a ženy