Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Lana Del Rey zpívala song od Nirvany. Ten je o vagíně Courtney Love

Redakce

Redakce

1. 8. 2012

Americká zpěvačka Lana Del Rey zařadila do svého repertoáru jednu z nejslavnějších písní kapely Nirvana, Heart-Shaped Box. Ve svém osobitém provedení ji zazpívala 26. července na koncertě v Sydney.

Lana Del Rey zpívala Nirvanu a reakce na sebe nenechaly dlouho čekat Zdroj: lanadelrey.com

Lana představila Nirvanu ve svém podání během vystoupení v divadle Enmore, v Sydney, 26. července. Původně je píseň Heart-Shaped Box prvním singlem z třetího studiového alba Nirvany In Utero. Kapela ji vydala v srpnu 1993 a úspěšnost písně dosáhla na pátou příčku v britském hudebním žebříčku.

Zpěvačka pojala interpretaci singlu po svém: typický grunge styl Nirvany byl nahrazen hladším zvukem kytar a nově smyčci. Její hlas byl v kontrastu k drsnému projevu Kurta Cobaina táhlý, teskný, až mystický. Hned během prvních tónů vyvolala píseň jásot a očividné nadšení publika.

Lana Del Rey – Heart-Shaped Box (Nirvana cover)


Lana již předem deklarovala, že tato píseň ji v dospívání velice ovlivnila. V rádiorozhovoru na konci roku 2011 řekla: „Když mi bylo jedenáct, viděla jsem Kurta Cobaina zpívat Heart-Shaped Box v MTV a úplně mě to dostalo. Pro mě představoval nejkrásnější osobnost, kterou jsem kdy poznala. I když jsem byla tak malá, chápala jsem a niterně prožívala jeho smutek.“

Courtney Love: Víš, že zpíváš o mé vagíně?

Opravdu zajímavým pohledem na cover Nirvany disponuje vdova po Kurtu Cobainovi, Courtney Love.

Hned potom, co uslyšela vystoupení Lany, přispěla na Twitter Del Rey několika pikantními komentáři: „Víš, že ta píseň je o mé vagíně? Hoď mi svou pupeční šňůru, ať můžu vyšplhat zpátky… Co ty na to?“ Courtney záhy dodala: „Do některých textů o mé vagíně jsem sama přispěla.“ Nakonec vše uzavřela doporučením: „No tak až to (Heart-Shaped Box) budeš příště zase zpívat, mysli na mou vagínu, jo?“

Čtěte také: Lana Del Rey nahrála duet se Smilerem

Lana Del Rey vydala svou první nahrávku v říjnu roku 2008, to jí bylo jednadvacet let. Její otec, milionář Robert Grant, ji od počátků velmi podporoval, a to pro ni znamenalo prudký vzestup. V lednu tohoto roku vydala Lana své druhé studiové album Born to Die, z něhož vystoupil do popředí zejména song Video Games.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lana Del Rey zpívala song od Nirvany. Ten je o vagíně Courtney Love