Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Lana Del Rey je s hitem Video Games prvním hudebním objevem roku 2012

Redakce

Redakce

10. 2. 2012

Album Born To Die americké indie popové zpěvačky Lany Del Rey patří mezi nejrychleji prodávaná alba letošního roku. První příčku si drží společně s Davidem Guettou a jeho singlem Titanium.

Lana Del Rey navzdory úspěchu už uvažuje o konci kariéry. V 25 letech. Zdroj: lanadelrey.com

O této pětadvacetileté zpěvačce se v poslední době hodně mluví. Vždyť jejího debutového alba Born To Die se jen za poslední týden prodalo 117 tisíc kopií a tím Lanu Del Rey vyhouplo na první místo oficiálního britského žebříčku.

Není to ale jen Británie, kde se Lana chytla. Její debut se umístil na prvních příčkách i v dalších jedenácti zemích.

Podívejte se také na další hudební naděje, které by letos mohly prorazit

Přes tento úspěch se ale album dočkalo i mnoha nepěkných označení. Kritici nešetřili slovy jako je nuda a nezajímavost. Pár připomínek také padlo na rozjímavost jejího zpěvu, avšak Lana se hájí tím, že je to její vlastní styl.

Texty na jejím albu jsou ovlivněny jejím dřívějším životem. „Album holduje divokému životu. Trochu jsem to přibarvila, tak divoká jsem zas nebyla. Je sice pravda, že s pitím jsem to přeháněla, teď už jsem se ale alkoholu sedm let nedotkla,“ vysvětluje Lana.

Lana se dříve věnovala bezdomovcům

Její minulost není jen o životě mladého delikventa. Born To Die by se možná ani nemělo označovat za její debut. V roce 2009 totiž vydala album pod svým pravým jménem Elizabeth Grant.

Než se z ní stala hvězda, věnovala se také hodně charitativní práci. Minulých pět let pomáhala bezdomovcům a zabývala se problematikou závislosti na alkoholu a drogách. Její přátelé dokonce ani nevěděli, že je zpěvačka.

Jak rychle se ale mezi hvězdy zařadila, tak rychle z nich možná i vystoupí. Dokonce je to i její vlastní vize. „Další písničky ode mě nejspíš nečekejte. Mám pocit, že všechno, co jsem chtěla říct, jsem už řekla,“ zakončila Del Rey úvahy pro magazín Vogue.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Lana Del Rey je s hitem Video Games prvním hudebním objevem roku 2012