Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nové hudební naděje. Podívejte se, kdo by mohl v letošním roce prorazit

Redakce

Redakce

30. 1. 2012

Se začátkem roku zákonitě přichází rekapitulace loňského roku, ale také hledání toho, co nám zajímavého a nového přinese rok další. Pojďme se tedy podívat, kteří zatím méně známí interpreti by letos mohli obsadit příčky hudebních hitparád.

Azealia Banks by taktéž mohla zažít přelomový rok Zdroj: myspace.com

Grimes

Projektu mladé kanaďanky, vlastním jménem Claire Boucher, dominuje hned několik elektronických i melodických prvků, které dohromady vytváří zajímavý efekt. Výrok časopisu Bullett mluví za vše: „Manželství mezi hlasem člověka a srdečním tepem stroje.“

[youtube_660]2-aWEYezEMk[/youtube_660]

Azealia Banks

Textařka, komediantka a pěkně šťavnatý kousek. Tak sama sebe nazývá dvacetiletá umělkyně z newyorského Harlemu, která právě připravuje své debutové album. A bude jen na vás, jestli vás zaujme svým rapem nebo zpěvem.

[youtube_660] i3Jv9fNPjgk[/youtube_660]

Discopolis

Jak už název napovídá, tato trojčlenná partička se věnuje muzice s elektronickým zvukem. V prosinci loňského roku vydali svůj zatím poslední singl Zenithobia a v březnu se vydají na menší turné.

Čtěte také o českých hudebních nadějích

Frank Ocean

Pod tímto uměleckým jménem se skrývá mladý a pohledný americký písničkář. V polovině tohoto roku by mu mělo vyjít debutové album. Hudební respekt si však získal už dávno, píše totiž také písně pro své slavnější kolegy, například pro Beyoncé Knowles.

[youtube_660]TMfPJT4XjAI[/youtube_660]

Spector

Nic, co jste ještě neviděli. To si sama tato pětice mladíků z Londýna napsala na svoji oficiální stránku na internetu. Nic převratně nového nepředvádějí, připomínají například The Killers či The Strokes. Ale Angličané mají svoje indie kytarovky rádi a tak byli Spector nominováni na cenu BBC Sound of 2012.

[youtube_660]XW_HMJLKHso[/youtube_660]

DZ Deathrays

I u protinožců se letos bude dařit. Na starosti to bude mít dvojice pop punkerů, neformálně nazývaných DZ. Začínali hrát v domech svých kamarádů na tzv.  houseparty, teď už se chystají na koncerty po celé Austrálii a míří také do Londýna či USA.

Toy

U fanoušků se o svoji přízeň bude letos ucházet mnoho britských indie rockových kapel. Další z nich bude uskupení s hravým názvem Toy hrající až psychedelický rock. Baskytarista skupiny The Horrors Rhys Webb řekl, že Toy je „nejvíce vzrušující skupina loňského roku.“

ASAP Rocky

Těžké dospívání v Harlemu tohoto mladého amerického rappera, vlastním jménem Rakim Mayers, jej inspirovalo k tomu, aby začal mluvit o tom, co se děje okolo něj. Pod vlivem svých oblíbených Wu-tang Clan či Kanye West začal tvořit, vydal mixtape LiveLoveA $ AP a byl nominován na cenu BBC Sound of 2012.

[youtube_660]ob3ktDxAjWI[/youtube_660]

Alabama Shakes

Vše začalo na vysoké škole psychologie v Athénách v Alabamě, kde studovala zpěvačka Brittany Howard, která později založila novou kapelu. Ze začátku se čtveřice nemohla dohodnout, co bude hrát a tak začínali s klasickými písněmi Jamese Browna či Led Zeppelin. Později se přiklonili k soulu a rocku. V dubnu 2012 se fanoušci můžou těšit na jejich debutové album Boys and Girls.

[youtube_660]0HxNtWEIKhQ[/youtube_660]

Dog is Dead

Anglické indie skupiny budou mít v letošním roce zřejmě převahu. Tato pětice z Notthingamu spolu koncertovala již na škole a postupem let se vypracovala až na koncertní pódia nejen doma v Anglii, ale i ve Francii či Holandsku. V loňském roce vydali promo desku Conffesion, které vévodí například singl Young.

[youtube_660]1zM73nHfT5U[/youtube_660]

Letošní rok by měl přinést spoustu nových hudebních interpretů a každý by si tak měl přijít na své. Kdyby vám však náš výběr nestačil, zkuste ještě třeba sedmnáctiletého KingKrule či sesterské duo s názvem 2:54.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové hudební naděje. Podívejte se, kdo by mohl v letošním roce prorazit