Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Koncerty v Praze na prosinec 2011: Molly Hatchet, Blind Guardian i Plastici

Martin Peška

Martin Peška

9. 12. 2011

Nepatříte mezi ty, kteří si užívají vánoční koledy v obchoďácích? Uvažujete kam zajít na koncert v Praze? Právě pro vás redakce TOPZINE.cz sestavila seznam několika tipů na to kam v prosinci do klubu.

FOTO: Blind Guardian

Místo koled ordinujeme symfonický metal v podání Blind Guardian, Zdroj: Pragokoncert

Kapely se většinou stávají slavnými díky své studiové práci, u německého symfonicko-metalového kvarteta Blind Guardian je to jiné. To září hlavně na živo se svými skvělými spontánními a dokonale zahranými live shows.

V neděli 11. prosince přijedou do Kulturního centra Vltavská (Bubenská 1, Praha 7) od 20:00 představit desku At The Edge of Time, na níž skupina dokazuje víru v sebe sama, ve svoji jednotu, ve svůj neustávající růst a v umění dokonalého ztvárnění svých vizí. Vstupenky jsou stále v předprodeji online za 590 korun.

Plastici pokřtí živák v Akropoli

FOTO: The Plastic People of the UniverseRockeři z The Plastic People of the Universe pokřtí nové CD ve středu 14. prosince od 19:30 v Paláci Akropolis (Kubelíkova 27, Praha 3). Název nahrávky NON STOP OPERA symbolizuje nekonečné turné, na němž kapela – s menšími, či spíše většími výkyvy – za svou více než čtyřicetiletou historii pobývá. Týž večer bude zároveň uvedeno CD Magorovy labutí písně, které nedávno zesnulý Ivan Jirous osobně načetl a které obsahuje komplet všech 183 básní ze stejnojmenné sbírky. Vstupné koupíte online za 210 korun.

Skyline oslaví návrat z USA i Vánoce

FOTO: SkylineTaneční Skyline, několikanásobní držitelé ceny pro kapelu roku dle Dance Music Awards a mnoha dalších ocenění, se nedávno vrátili z turné po Spojených státech. Vánoce ale oslaví v Česku a na čtvrtek 15. prosince chystají v Lucerna Music Baru (Vodičkova 36, Praha 1) svůj tradiční Vánoční koncert. Začátek je naplánován na 20:00 a vstupenky jsou v předprodeji online za 200 korun.

Místo vánočních koled se bude hrát v Retru jižanský rock

FOTO: Molly HatchetAmeričané Molly Hatchet, kteří tvoří spolu se ZZ Top a Lynyrd Skynyrd absolutní špičku žánru jižanského rocku, se vrací opět do Česka. V neděli 18. prosince zahrají od 20:00 v Retro Music Hall (Francouzská 4, Praha 2). Předskakovat jim budou české partičky Pumpa a Blue Rocket. Vstupné si můžete koupit online za 650 korun.

Další tipy na hudební i jiné akce můžete sledovat zde »

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncerty v Praze na prosinec 2011: Molly Hatchet, Blind Guardian i Plastici