Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Pouštní prostitutka Molly Hatchet rozpálí české publikum hned dvakrát

Martin Palounek

Martin Palounek

22. 11. 2011

FOTO: Molly HatchetFloridská sestava z Jacksonville, Molly Hatchet, předvede v prosinci hned dvě vystoupení, a to 18. v pražském Retro Music Hall a 21. ve zlínském Masters of Rock Café. Jako hosté vystoupí Pumpa a Blue Rocket.

FOTO: Molly Hatchet

Molly Hatchet, Zdroj: Ozzy&Potkan

Molly Hatchet jsou jednou z nejvýznamnějších kapel v rámci jižanského rocku. Název převzali rockeři po legendární prostitutce, která usekávala hlavy svým klientům. Často ji můžeme vidět i na přebalech desek, jež by mohly vévodit románům heroické fantasy.

Pomyslný triumvirát nejvýznamnějších southern rockových kapel sdílí se ZZ Top a Lynyrd Skynyrd. Všechny tyto skupiny jsou charakterizovány tvorbou, která je nenapodobitelnou směsicí rocku, boogie, blues a country, v případě Molly Hatchet přidejme ještě lehký vliv gospelu.

Čtěte také: Rockeři Pavlov’s Dog v Praze představí comebackové album Echo & Boo

Ze všech tří je ale banda z Floridy po hudební stránce nejtvrdší. Pódia harcuje už od konce sedmdesátých let a její vliv na vývoj southern rocku je naprosto zásadní. První tři alba, která byla vydána v letech 1978-1983, můžeme již dnes označit za naprostou klasiku.

Druhá polovina osmdesátých let ovšem na nějakou dobu zastavila jejich postup a do hry se vrátili až s albem Devil’s Canyon (1996). U nás se objevili poprvé na sklonku roku 2010 v pražském Retro Music Hall. Po dvou letech se tak vrací zpět na místo činu, aby po koncertě nezůstal kámen na kameni a hlava na krku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pouštní prostitutka Molly Hatchet rozpálí české publikum hned dvakrát