Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Koncerty v Praze 22. – 28. října: Serj Tankian, Jennifer Lopez a Manowar

Jana Popelková

Jana Popelková

22. 10. 2012

V tomto týdnu se v Praze sejde hned několik velkých jmen, Serjem Tankianem počínaje a Jennifer Lopez konče. Z českých kapel se představí Vltava.

FOTO Serj Tankian

Serj Tankian vydal třetí sólové album nazvané Harakiri. Zdroj: pořadatel koncertu

V pražské Incheba aréně 24. října od 20:00 zahrají heavy metaloví Manowar. Vydali nové album The Lord Of Steel. Turné k této řadovce bude trvat až do roku 2013. U nás kapela zakoncertuje ještě v Pardubicích a ve Zlíně. Kapela založená v roce 1980 hledá inspiraci ve fantasy literatuře nebo severské mytologii a patří k jedné z nejhlasitějších kapel na světě. Cena vstupenek se pohybuje od 750 Kč výš.

Čtěte také rozhovor s Alexem Clarem

Ve stejný den se v Lucerně bude konat koncert amerického zpěváka a skladatele Serje Tankiana. Koncert se koná v rámci turné k v pořadí třetí studiovce Harakiri, která vznikala na iPadu. Tankian je známý jako frontman kapely System Of A Down, později se začal věnovat i sólové kariéře.

Činný je i na politické scéně. Spolu s Tomem Morellem z Audioslave založil organizaci Axis of Justice, která by měla pomáhat bojovat proti společenským předsudkům. Koncert začne v 19:30 a vstupné přijde na 1025 korun.

Ve středu proběhne v klubu Roxy od 20:00 koncert britského písničkáře Petera Hamilla. Tento zpěvák, multiinstrumentalista a skladatel se na hudební scéně pohybuje od šedesátých let, vydal několik sólových alb. Vstupenky v předprodeji stojí 440 Kč.

Velká událost pro fanoušky popu nastane 26. října od 20:00 v O2 aréně. V Praze vůbec poprvé vystoupí Jennifer Lopez. Její turné Dance Again bylo v severní Americe vyprodáno během několika hodin. Zpěvačka a tanečnice nyní zasedá i jako porotkyně v soutěži American Idol. Vstupné přijde minimálně na 1190 korun.

Týden se zahraničními hosty uzavře tuzemská hudba. V pátek bude mít v Paláci Akropolis od 19:30 koncert svérázná kapela Vltava. Jejich poslední album se jmenuje Komedianti se vracejí domů. Vstupenky jsou k mání v předprodeji za 210 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncerty v Praze 22. – 28. října: Serj Tankian, Jennifer Lopez a Manowar