Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Serj Tankian ze System Of A Down v říjnu zakoncertuje v pražské Lucerně

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

17. 7. 2012

Čeští fanoušci inteligentní tvrdé muziky mají důvod k radosti. Serj Tankian vydal třetí sólové album a brzy ho čeká turné. Na seznamu měst, která frontman System Of A Down letos navštíví, se ocitla i Praha, kde vystoupí 24. října.

FOTO Serj Tankian

Serj Tankian vydal třetí sólové album nazvané Harakiri. Zdroj: pořadatel koncertu

Fanoušci osobitého amerického muzikanta už mají jistě naposlouchané aktuální album nazvané Harakiri, které vyšlo minulý týden 9. července a již se dočkalo příznivých recenzí. Jedná se o třetí Tankianovu sólovku, předchozí alba se jmenovala Elect the Dead (2007) a Imperfect Harmonies (2010). Titulní píseň Harakiri je třetím a zatím posledním singlem z alba; vyšla 20. června.

Nabitý rok

V loňském roce se Serj činil snad ještě více, než má jindy ve zvyku. Uvedl muzikál Prometheus Bound, vydal sbírku básní a absolvoval turné se System Of A Down. Kromě Harakiri stihl nahrát tři další alba, která budou v blízké době postupně vycházet. Opět se na nich projevila jeho všestrannost. Jedno z nich se bude jmenovat Orca a jedná se o první Serjův počin na poli symfonické hudby. Další dvě desky se žánrově řadí do jazzu a elektroniky.

Tankian se nebrání experimentům, a to jak v hudbě, tak i co se týče používání neotřelých technologií. Část nové desky nahrál pomocí svého iPadu a tuto vymoženost si prý nemůže vynachválit. Harakiri má podle jeho slov zcela jiný zvuk než jeho předešlé nahrávky. Obsahuje víc punkových vlivů, ale také stopy elektroniky či goth rocku.

Prvotním impulsem k jeho skládání se mu staly zprávy o ekologické katastrofě, hromadném úhynu ryb a ptáků. Na albu se mimo jiné zabývá myšlenkou, zda zvířata nevolí hromadnou sebevraždu, protože tuší, že naše planeta směřuje do záhuby.

Nepřehlédněte: Koncert Faith No More v ČR možná bude na Open Air Festivalu v Trutnově

Tankian album představí na stejnojmenném celosvětovém turné, které ho letos zavede k českým posluchačům. 24. října vystoupí ve velkém sále pražské Lucerny. Předprodej začíná již pozítří 19. července, a to na oficiálních stránkách www.serjtankian.com. O den později bude zahájen předprodej v klasických předprodejích. Vstupenky budou k mání za 900,- plus poplatky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Serj Tankian ze System Of A Down v říjnu zakoncertuje v pražské Lucerně