Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Koncerty na listopad 2013: Zazáří Nickelback i dvojčata Tegan and Sara

Radka Tichá

Radka Tichá

31. 10. 2013

Listopad do Prahy přivede opravdu slušnou dávku významných hudebních jmen. Ihned zkraje měsíce se poprvé českým fanouškům představí kanadské indie duo složené z dvojčat Tegan a Sary Quinových. Koncertní premiéru zažije i popový zpěvák Bruno Mars či rockeři z kapely Nickelback.

FOTO: Tegan and Sara

Tegan and Sara

Kdy a kde: 3. listopadu – Roxy

Začátek akce: 19.00

Vůbec poprvé navštíví ČR kanadská indie skupina Tegan and Sara utvořená roku 1995 dvojčaty Sarou Keirsten a Tegan Rain Quinovými. Fanoušci se na ně mohou přijít podívat už v neděli 3. listopadu do pražského klubu Roxy, kde duo představí své osvědčené i nové písničky. Jejich nedávným obrovským úspěchem pro ně byl singl Closer, který se na Youtube může těšit téměř 10 milionů shlédnutí.

Bruno Mars

Kdy a kde: 6. listopadu – O2 aréna

Začátek akce: 20.00

Další premiérový koncert si užije sedmadvacetiletý Havajan Bruno Mars, vlastním jménem Peter Gene Hernandez, který vystoupí 6. listopadu v pražské O2 aréně.

Mladý a talentovaný zpěvák vystoupal na vrchol současné populární hudby debutovým albem Doo-Wops & Hooligans, jež vydal v roce 2010. Do povědomí se vám mohly zarýt hity jako Just the Way You Are, Grenade, Marry You nebo The Lazy Song. Díky nim byl nominovaný hned na 7 cen Grammy, z nichž si ve finále odnesl sošku za nejlepší popový hudební výkon v mužské kategorii.

Bruno Mars Zdroj: pořadatel koncertu Foto: Kai Z. Feng

Nickelback

Kdy a kde: 7. listopadu – O2 aréna

Začátek akce: 20.00

V rámci evropské The Hit Tour k nám 7. listopadu dorazí také jedna z nejúspěšnějších kanadských rockových kapel současnosti Nickelback.

Skupina představí českým fanouškům své nejznámější hity, které na souhrnném výběrovém nosiči The Best of Nickelback Volume 1 vyjdou 4. listopadu. K dostání tak budou pouhé tři dny před očekávaným koncertem.

Hurts

Kdy a kde: 8. listopadu – Incheba arena

Začátek akce: 19.00

Po velmi úspěšném březnovém koncertu se Hurts vrací opět do Prahy. V rámci turné k nové desce Exile vystoupí 8. listopadu v Incheba Areně.

Zpěvák Theo Hutchcraff a klávesista Adam Anderson jsou známí vynikajícími živými show. Pravidelně se během nich pokoušejí o zachování poklidné intimní atmosféry, ovšem vzhledem k narůstajícímu zájmu a s ním spojeným úspěchem se to Manchesterskému duu daří čím dál méně.

Další tipy na koncerty

Placebo – 13. listopadu, 20.00 – Velký sál Lucerny

Crystal Fighters – 14. listopadu, 20.30 – Meet Factory

Jethro Tull – 21. listopadu, 20.00 – Velký sál Lucerny

Nick Cave & The Bad Seeds – 22. listopadu, 20.00 – Tipsport arena

Transmission – 30. listopadu, 21.00 – O2 aréna

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Koncerty na listopad 2013: Zazáří Nickelback i dvojčata Tegan and Sara