Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hurts míří na koncert do Prahy a pracují na třetím albu

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

27. 10. 2013

Duo Hurts, které 8. listopadu zavítá do Prahy, začalo pracovat na svém třetím albu. Aktuální deska Exile přitom vyšla letos v březnu.

FOTO: Hurts

Hurts zahrají za dva týdny počtvrté v Praze. Zdroj: D Smack U Promotion

Synthpopoví Hurts se letos ne a ne  rozloučit se studiem. Nedlouho poté, co dokončili druhou nahrávku Exile, se pustili do práce na pokračování. Jak bude třetí album manchesterské dvojice vypadat je ale zatím těžké odhadnout.

Theo Hutchcraft se k novému materiálu vyjádřil dost lakonicky: „Začali jsme psát nové songy, ale zatím se před námi rýsuje spousta možností, co s nimi dál. Nikdy pořádně nevíme, kam s novými skladbami míříme, a to nás právě baví,“ vysvětluje zpěvák.

Nechtějí otálet

„Řekl bych, že děláme popovou muziku, ale ta na sebe právě může brát mnoho podob,“ zamýšlí se dále Hutchcraft. Prací na novém albu prý kapela nechce trávit příliš mnoho času: „Mezi debutem Happiness a druhou deskou uplynulo dva a půl roku. Tentokrát nechceme, aby nám to trvalo tak dlouho. Chceme teď vytrvale makat na nových věcech,“ plánuje Hutchcraft.

Hurts tvoří vedle vokalisty Hutchcrafta ještě klávesista Adam Anderson. Dvojice se dala dohromady v roce 2009 v severoanglickém Manchesteru a průlomový pro ni byl zejména singl Wonderful Life. V Čechách jsme je zatím mohli slyšet třikrát, pokaždé v Praze. Počtvrté se vrátí letos 8. listopadu, a to do Incheba areny. Koncert začíná v 19 hodin a vstupenky za 820 korun jsou k zakoupení v předprodeji.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hurts míří na koncert do Prahy a pracují na třetím albu