Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Kam jít v lednu v Praze do divadla? Národní nabízí operu, Karlín operetu

Divadelníci nezahálejí ani v novém roce a pražská divadla si pro diváky připravila několik premiér. Menší i velké scény chystají inscenace klasické, moderní i nejrůznější adaptace tradičních předloh. TOPZINE.cz připravil jejich přehled na leden.

FOTO: Sám na dva šéfy, Divadlo pod  Palmovkou

Sám na dva šéfy, Divadlo pod Palmovkou. Zdroj: Divadlo pod Palmovkou

Tetování (Divadlo v Celetné)

FOTO: Tetování, Divadlo v Celetné

Zdroj: Michal Hladík, DvC

Spolek Kašpar si v Divadle v Celetné připravil na leden dvě premiéry. Tu první uvede zkraje měsíce. Rodinné drama Dey Loher nese název Tetování a pojednává o incestním vztahu. Se zdánlivě ideální maloměšťáckou rodinkou se můžete seznámit díky zpracování režiséra Jakuba Špalka.
Premiéra: středa 9. ledna

Válka s mloky (Národní divadlo)

Válka s mloky v pražské Státní opeře je volnou adaptací dramatu Karla Čapka. Vladimír Franz, kandidát na prezidenta republiky, se ujal látky a zpracoval ji do operní podoby. Národní divadlo uvede inscenaci ve světové premiéře a těšit se na ni můžete už den po premiéře Divadla v Celetné.
Premiéra: čtvrtek 10. ledna, Státní opera Praha

Sám na dva šéfy (Divadlo pod Palmovkou)

FOTO: Sám na dva šéfy, Divadlo pod Palmovkou

Zdroj: Divadlo pod Palmovkou

Moderní adaptaci tradiční látky z období commedie dell‘ arte připravuje Divadlo pod Palmovkou. Nejznámější hrou Carla Goldoniho se inspiroval Richard Bean, a tak vznikla hra Sám na dva šéfy.
Premiéra: pátek 11. ledna

Všechno nejlepší, Phoebe Zeitgeist! (Disk)

Další z řady absolventských inscenací čtvrtého ročníku Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU je tak trochu apokalyptická road show. Inscenace je mimořádně uváděna v MeetFactory a divákům se představí například Jan Cina nebo Eliška Křenková.
Premiéra: pátek 11. ledna

Risk (Cirk LaPutyka)

FOTO: Risk, Cirk LaPutyka

Zdroj: Cirk LaPutyka

Soubor nového cirkusu Cirk LaPutyka vstupuje do nového roku s inscenací Risk. Inscenace vznikla v rámci projektu Lacrimae, který mohli vidět návštěvníci Letní Letné 2012. Autoři se snaží zjistit, jak moc je risk důležitý pro člověka a jeho život.
Premiéra: čtvrtek 17. ledna

Nebe nad Berlínem (Švandovo divadlo)

FOTO: Nebe nad Berlínem, Švandovo divadlo

Zdroj: Švandovo divadlo

Nejnovějším počinem smíchovské scény je vlastní adaptace německého filmu Nebe nad Berlínem. Petr Štindl a Dodo Gombár se nechali inspirovat a vytvořili adaptaci kultovního snímku Wima Wenderse, kterou zasadili přímo do Prahy.
Premiéra: sobota 19. ledna

Chanson? Šanson! (Divadlo v Celetné)

Druhá lednová premiéra Divadla v Celetné Chanson? Šanson! vznikla jako setkání nejrůznějších umělců, kteří se ve skutečnosti nemohli pohromadě sejít. Co se stane, když se potkají třeba Hegerová, Dietrich, E. F. Burian a Jacques Brel u jednoho mikrofonu?
Premiéra: neděle 20. ledna

Mam’zelle Nitouche (Hudební divadlo Karlín)

FOTO: Mam'zelle Nitouche, Hudební divadlo Karlín

Zdroj: Hudební divadlo Karlín

I když leden nenabízí žádný muzikál, příznivci hudebního divadla se mohou těšit alespoň na jednu operu v Národním divadle a také klasickou operetu Mam’zelle Nitouche v Karlíně. Hudební divadlo nabídne premiéru příběhu o klášterní chovance poslední lednový den. Představí se například Zuzana Benešová, Marian Vojtko, Pavla Břínková, Tomáš Trapl, Vladimír Brabec nebo Václav Noid Bárta.
Premiéra: čtvrtek 31. ledna

Další premiéry na leden

Úterý 8. ledna – Poslední romance (Ungelt)
Neděle 20. ledna – Wczoraj jutro (MeetFactory)
Pátek 25. ledna – Vstupte! (Divadlo na Vinohradech)
Úterý 29. ledna – Tři veteráni (D21)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam jít v lednu v Praze do divadla? Národní nabízí operu, Karlín operetu