Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Josh Holloway: Dlouho ztracený se našel ve čtvrtém dílu Mission Impossible

Redakce

Redakce

30. 12. 2011

!Profil herce!Charismatického potomka dánských a skotských předků si pamatujete jako záporáka Sawyera ze seriálu Ztraceni. Aktuálně si užívá premiéru akčního thrilleru Mission Impossible, kterou si nenechte ujít.

Sto osmdesát sedm centimetrů vysoký Joshua Lee Holloway se narodil 20. července 1969 v kalifornském městečku San José jako druhý ze čtyř chlapců. Ve dvou letech se spolu s celou rodinou přestěhoval ze slunné Kalifornie na bohem zapomenuté úpatí Blue Ridge Mountains ve státě Georgia.

Jeho rodokmen kromě dánských a skotských předků zdobí jméno baptistického kazatele Dr. Dalea Hollowaye a válečného zajatce z druhé světové války Carla Hollowaye. Základní školu Marie Tesley a střední školu Cherokee High School navštěvoval v Cantonu ve státě Georgia, kde se také v útlém věku zrodil jeho obdiv k filmu.

Chlapec s nesmírnou snahou prosadit se u filmu

Josh nepochází z rodiny hereckých celebrit, od dětství žil ve velmi chudých poměrech. Dokonce se říká, že jeho rodina nevlastnila ani televizi. Rok studoval University of Georgia, poté z finančních důvodů odešel a začal se věnovat modelingu a reklamě.

FOTO: Ve Ztracených odhaloval téměř denně své dokonalé tělo

Ve Ztracených odhaloval téměř denně své dokonalé tělo, Zdroj: distributor filmu

Rychlá změna a volba povolání mu umožnila podívat se do všech koutů Evropy a severní Ameriky. Na přehlídkových molech spolupracoval s módními značkami Calvin Klein nebo Perry Ellis. Přestěhoval se do města filmového průmyslu Los Angeles, aby zde mohl pracovat jako herec, což však nebylo úplně jednoduché. V mladším věku se živil sbíráním mrtvých kuřat na hospodářské farmě, později pracoval také ve francouzsko-vietnamské restauraci.

V roce 1993 se mihl ve videoklipu skupiny Aerosmith k písni Cryin‘. Zahrál si zloděje, který se snaží ukrást kabelku Alice Silverstone. Téhož roku se jeho jméno objevuje v titulcích seriálu Walker, Texas Ranger po boku legendárního akčního herce a nejschopnějšího člověka na Zemi Chucka Norrise, se kterým není radno si zahrávat.

Možná právě tato spolupráce zapříčinila nelehký start Joshovi filmové kariéry. O tři roky později si zahrál další malou roli v seriálu Angel (1999) s Davidem Boreanazem. Později následovalo několik malých nezávislých snímků, které pro zkušené oko diváka nevzbudily příliš kladný ohlas. V roce 2003 si střihl roli i v seriálu Námořní vyšetřovací služba.

FOTO: Josh při potlesku s Seanem Astinem v komedii Tak se měj (2009)

Josh při potlesku s Seanem Astinem v komedii Tak se měj, Zdroj: distributor filmu

V roce 2004 dochází k velkému zlomu v jeho kariéře, režisér J.J. Abrams jej obsazuje do role Jamese Sawyera Forda v  kultovním seriálu Ztraceni, který se s malými přestávkami natáčel až do loňského roku. Josh se během natáčení snažil změnit svůj jižanský přízvuk, než mu režisér vysvětlil, že ho do role obsadili právě z tohoto důvodu. Dalším argumentem pro jeho obsazení byla podmínka, že si nechá narůst dlouhé vlasy, přestane se holit a dostane své tělo do úctyhodné formy. Což se mu podařilo, získal si tím nespočetné množství fanoušků ženského pohlaví a televizní ocenění Saturn za nejlepšího televizního herce.

Dočkal se vysněné role, ženy i dcery

Ke konci natáčení pilotního dílu Ztracených, které se odehrávalo na havajském ostrově Oahu, Josh požádal svou dlouholetou indonéskou přítelkyni Yessicu Kumala o ruku. Zde se také 1. října 2004 vzali, své líbánky strávili na Aljašce a o pět let později přivítali na svět svého prvního potomka, dceru Java Kumala Holloway.

V roce 2005 byl v anketě magazínu People jmenován mezi 50 nejkrásnějších lidí planety. O dva roky později si odskočil od natáčení seriálu, aby se mohl ukázat v hororovém dramatu Šepot, které nahání husí kůži. Roku 2009 ztvárňuje další malou roli ve spolupráci s Winonou Ryder a Hilary Duff v romantické komedii Tak se měj.

FOTO: K nepoznání je v premiérovém snímku Mission Impossible 4

K nepoznání je v premiérovém snímku Mission Impossible 4, Zdroj: distributor filmu

V Turecku se stal tváří reklamní kampaně na zmrzlinu Magnum. Na celosvětové scéně svým zevnějškem propagoval spolu se svou hereckou kolegyní ze Ztracených Evangeline Lilly parfém Davidoff Cool Water. S touto tmavovláskou měl údajně spokojený manžel a otec během společného natáčení seriálu flirtovat, ale není flirt jako flirt.

Drsně vyhlížející tvář tohoto produktivního muže si jen těžko představíme při jeho oblíbeném rybaření a hře na kytaru. Mnohem snáze jej znázorňují sportovní aktivity ve formě plachtění, snowboardingu, bojových umění a nebezpečného motokrosu. Jeho oblíbeným jídlem je smažené kuře a čokoládový koláč. Den jeho narození 20. července 1969 je spojen s významnou událostí, s astronauty Neilem Armstrongem a Buzzem Aldrinem přistálo na měsíci Apollo 11.

Už v říjnu loňského roku zdobily titulní strany serverů a časopisů informace o tom, jak Josh spolu s Tomem Cruisem natáčí v pražských ulicích kultovní čtvrtý díl filmu o tajném agentovi Ethanu Huntovi. Po roce čekání se diváci mohli ve čtvrtek 15. prosince 2011 těšit na dlouho očekávanou premiéru akčního filmu Mission Impossible – Ghost Protocol.

Během následujícího roku by se Josh měl představit v televizním filmu Five, který vypráví příběhy žen, které postihla rakovina prsu. Režijně se na tomto snímku podílela například Jennifer Aniston, Alicia Keys či Demi Moore. V roce 2012 se dočkáme také premiéry snímku Planet B-Boy na motivy stejnojmenného dokumentárního snímku z prostřední americké taneční soutěže, kde si Josh střihne svou první opravdovou velkou filmovou roli.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Josh Holloway: Dlouho ztracený se našel ve čtvrtém dílu Mission Impossible