×
TOPZINE.cz

Josh Holloway: Dlouho ztracený se našel ve čtvrtém dílu Mission Impossible

FOTO: Josh Holloway ve snímku Ledové srdce (2001)

!Profil herce!Charismatického potomka dánských a skotských předků si pamatujete jako záporáka Sawyera ze seriálu Ztraceni. Aktuálně si užívá premiéru akčního thrilleru Mission Impossible, kterou si nenechte ujít.

FOTO: Josh Holloway jako Sawyer ze Ztracených
Josh Holloway jako Sawyer ze Ztracených, Zdroj: distributor filmu

Sto osmdesát sedm centimetrů vysoký Joshua Lee Holloway se narodil 20. července 1969 v kalifornském městečku San José jako druhý ze čtyř chlapců. Ve dvou letech se spolu s celou rodinou přestěhoval ze slunné Kalifornie na bohem zapomenuté úpatí Blue Ridge Mountains ve státě Georgia.

Jeho rodokmen kromě dánských a skotských předků zdobí jméno baptistického kazatele Dr. Dalea Hollowaye a válečného zajatce z druhé světové války Carla Hollowaye. Základní školu Marie Tesley a střední školu Cherokee High School navštěvoval v Cantonu ve státě Georgia, kde se také v útlém věku zrodil jeho obdiv k filmu.

Chlapec s nesmírnou snahou prosadit se u filmu

Josh nepochází z rodiny hereckých celebrit, od dětství žil ve velmi chudých poměrech. Dokonce se říká, že jeho rodina nevlastnila ani televizi. Rok studoval University of Georgia, poté z finančních důvodů odešel a začal se věnovat modelingu a reklamě.

FOTO: Ve Ztracených odhaloval téměř denně své dokonalé tělo
Ve Ztracených odhaloval téměř denně své dokonalé tělo, Zdroj: distributor filmu

Rychlá změna a volba povolání mu umožnila podívat se do všech koutů Evropy a severní Ameriky. Na přehlídkových molech spolupracoval s módními značkami Calvin Klein nebo Perry Ellis. Přestěhoval se do města filmového průmyslu Los Angeles, aby zde mohl pracovat jako herec, což však nebylo úplně jednoduché. V mladším věku se živil sbíráním mrtvých kuřat na hospodářské farmě, později pracoval také ve francouzsko-vietnamské restauraci.

V roce 1993 se mihl ve videoklipu skupiny Aerosmith k písni Cryin’. Zahrál si zloděje, který se snaží ukrást kabelku Alice Silverstone. Téhož roku se jeho jméno objevuje v titulcích seriálu Walker, Texas Ranger po boku legendárního akčního herce a nejschopnějšího člověka na Zemi Chucka Norrise, se kterým není radno si zahrávat.

Možná právě tato spolupráce zapříčinila nelehký start Joshovi filmové kariéry. O tři roky později si zahrál další malou roli v seriálu Angel (1999) s Davidem Boreanazem. Později následovalo několik malých nezávislých snímků, které pro zkušené oko diváka nevzbudily příliš kladný ohlas. V roce 2003 si střihl roli i v seriálu Námořní vyšetřovací služba.

FOTO: Josh při potlesku s Seanem Astinem v komedii Tak se měj (2009)
Josh při potlesku s Seanem Astinem v komedii Tak se měj, Zdroj: distributor filmu

V roce 2004 dochází k velkému zlomu v jeho kariéře, režisér J.J. Abrams jej obsazuje do role Jamese Sawyera Forda v  kultovním seriálu Ztraceni, který se s malými přestávkami natáčel až do loňského roku. Josh se během natáčení snažil změnit svůj jižanský přízvuk, než mu režisér vysvětlil, že ho do role obsadili právě z tohoto důvodu. Dalším argumentem pro jeho obsazení byla podmínka, že si nechá narůst dlouhé vlasy, přestane se holit a dostane své tělo do úctyhodné formy. Což se mu podařilo, získal si tím nespočetné množství fanoušků ženského pohlaví a televizní ocenění Saturn za nejlepšího televizního herce.

Dočkal se vysněné role, ženy i dcery

Ke konci natáčení pilotního dílu Ztracených, které se odehrávalo na havajském ostrově Oahu, Josh požádal svou dlouholetou indonéskou přítelkyni Yessicu Kumala o ruku. Zde se také 1. října 2004 vzali, své líbánky strávili na Aljašce a o pět let později přivítali na svět svého prvního potomka, dceru Java Kumala Holloway.

V roce 2005 byl v anketě magazínu People jmenován mezi 50 nejkrásnějších lidí planety. O dva roky později si odskočil od natáčení seriálu, aby se mohl ukázat v hororovém dramatu Šepot, které nahání husí kůži. Roku 2009 ztvárňuje další malou roli ve spolupráci s Winonou Ryder a Hilary Duff v romantické komedii Tak se měj.

FOTO: K nepoznání je v premiérovém snímku Mission Impossible 4
K nepoznání je v premiérovém snímku Mission Impossible 4, Zdroj: distributor filmu

V Turecku se stal tváří reklamní kampaně na zmrzlinu Magnum. Na celosvětové scéně svým zevnějškem propagoval spolu se svou hereckou kolegyní ze Ztracených Evangeline Lilly parfém Davidoff Cool Water. S touto tmavovláskou měl údajně spokojený manžel a otec během společného natáčení seriálu flirtovat, ale není flirt jako flirt.

Drsně vyhlížející tvář tohoto produktivního muže si jen těžko představíme při jeho oblíbeném rybaření a hře na kytaru. Mnohem snáze jej znázorňují sportovní aktivity ve formě plachtění, snowboardingu, bojových umění a nebezpečného motokrosu. Jeho oblíbeným jídlem je smažené kuře a čokoládový koláč. Den jeho narození 20. července 1969 je spojen s významnou událostí, s astronauty Neilem Armstrongem a Buzzem Aldrinem přistálo na měsíci Apollo 11.

Už v říjnu loňského roku zdobily titulní strany serverů a časopisů informace o tom, jak Josh spolu s Tomem Cruisem natáčí v pražských ulicích kultovní čtvrtý díl filmu o tajném agentovi Ethanu Huntovi. Po roce čekání se diváci mohli ve čtvrtek 15. prosince 2011 těšit na dlouho očekávanou premiéru akčního filmu Mission Impossible – Ghost Protocol.

Během následujícího roku by se Josh měl představit v televizním filmu Five, který vypráví příběhy žen, které postihla rakovina prsu. Režijně se na tomto snímku podílela například Jennifer Aniston, Alicia Keys či Demi Moore. V roce 2012 se dočkáme také premiéry snímku Planet B-Boy na motivy stejnojmenného dokumentárního snímku z prostřední americké taneční soutěže, kde si Josh střihne svou první opravdovou velkou filmovou roli.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..