Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Hurikán Sandy pustoší Ameriku. Bouře ve filmu Pí a jeho život ale zůstane

Redakce

Redakce

12. 11. 2012

Přes východní pobřeží USA se prohnala masivní superbouře, která s sebou vzala nejméně 50 lidských životů. Bez elektřiny zůstalo více než 8 milionů obyvatel. Tohle je pro Američany docela dobrý důvod, proč se vyhnout filmu s tematikou bouře.

Pí a jeho život může až nepříjemně připomínat nedávné události. Zdroj: Bontonfilm

Když se na premiéře nového filmu Temný rytíř povstal střílelo, studio Warner Bros. dalo přestříhat snímek Gangster Squad, kde se měla objevit obdobná scéna. Podobná věc se stala krátce před uvedením filmu Neighbourhood Watch, kdy organizovaná skupina se stejným názvem zabila na Floridě mladého chlapce. Název filmu byl okamžitě změněn na The Watch (v překladu Sousedská hlídka).

Teď, když Sandy pustoší východní pobřeží, se spekulovalo, zda bude přestříhán nový film režiséra Anga Lee Pí a jeho život, který v podstatě začíná impozantně a velice realisticky natočenou děsivou bouří, v níž ztroskotá loď s hlavním protagonistou. 20th Century Fox ale všechny spekulace vyvrátil s tím, že film i trailer nechá tak, jak jsou, a stejně tak světová premiéra naplánovaná na listopad se neposouvá.

Čtěte více: Filmy režisérů z Asie dobývají americký Hollywood i srdce diváků

Možná už končí doba ustrašenosti tvůrců, kteří musí, nebo jsou z morálních důvodů povinováni, svou práci podřizovat nepříjemným událostem. Což spíš než o úctě k obětem vypovídá o postupu: Zameteme to pod koberec a nebudeme o tom mluvit, abychom nikoho nenaštvali, a tím pádem neměli nižší tržby.

Pí a jeho život (Life of Pi)

Drama / Dobrodružný
USA, 2012

Režie: Ang Lee
Hrají: Suraj Sharma, Irrfan Khan, Tabu, Gérard Depardieu, Rafe Spall

Premiéra v ČR 20. prosince 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hurikán Sandy pustoší Ameriku. Bouře ve filmu Pí a jeho život ale zůstane