Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Hudební novinky na CD: Září bude ve znamení českých stálic

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

25. 9. 2011

FOTO: Novinky na CDMáme tu konec září a pulty obchodů se opět plní novými alby. Jako by se s deskami roztrhl celý pytel. Podívejte se s námi na přehled toho nezajímavějšího.

FOTO: Novinky na CD

Září přináší mnoho nové hudby, Zdroj: přebaly CD

Zbystřete všechny své hudební smysly a nechte se inspirovat novinkami, které osvěží váš život. Nic totiž nenaruší každodenní stereotyp tak rychle, jako pořádná dávka ještě neoposlouchané, zbrusu nové hudby. Přinášíme seznam toho nejzajímavějšího, co byste rozhodně měli slyšet.

Sony Music

Vydavatelství Sony Music přichází s několika novými zahraničními alby. Mezi jejich tvůrce patří například fenomenální Tony Bennett (Duets II), Kasabian (Velociraptor!), Gavin DeGraw (Sweeter) nebo Will Young (Echoes). Zahanbit se ale nenachali ani čeští interpreti.

FOTO: Přebal alba Dlouhohrající děcka (J.A.R.)J.A.R. – Dlouhohrající děcka (CD)

Skupina J.A.R. se odmlčela na dlouhých pět let. Dnes ale přichází s novým albem, které české publikum zahltí skvělými rytmy a originálními texty.

Datum vydání: 1. září 2011

Vydavatelství: Sony Music

 

FOTO: Přebal CD Racek (Tomáš Klus)Tomáš Klus – Racek (CD)

Český písničkář a kytarista Tomáš Klus vydává svou třetí studiovou desku inspirovanou divadlem. Tomáš objevoval nové zvuky. Mezi hudební nástroje tak zařadil i zubní kartáček nebo psací stroj. A naopak úplně vynechal bicí.

Datum vydání: 26. září 2011

Vydavatelství: Sony Music

Čtěte také: Nové album je posunem, říká Tomáš Klus

Indies Scope

Label Indies Scope se může pyšnit dvěma zahraničními lahůdkami. První z nich je Dubioza Kolektiv, kteří přicházejí s deskou Wild Wild East. Jejich hudba představuje směs hip-hopu, reggae, dubu a rocku okořeněnou folklórem z Bosny a Hercegoviny. Druhou novinkou je projekt JuJu.

FOTO: Přebal desky JuJu in Trance (Justin Adams & Juldeh Camara)Justin Adams & Juldeh Camara –  JuJu in Trance (CD)

JuJu in Trance je album plné magických tónů znějících pod taktovkou world music, rocku a fusionu. Skladby jsou nepopsatelným spojením africké a evropské kultury.

Datum vydání: 6. září 2011

Vydavatelství: Indies Scope

Emi Music

Pink Floyd – Why Pink Floyd? (CD, DVD)

Pink Floyd nepřicházejí s deskou, ale rovnou s celým projektem. Projekt poběží až do února, kdy vyjdou dosud nezveřejněné archivní nahrávky, unikátní sběratelské edice a kompletní zremastrovaná diskografie.

Start projektu: 26. září 2011

Vydavateství: Emi Music

Universal Music

Universal Music uvádí čtyři poměrně zajímavé novinky. První z nich nalezneme pod hlavičkou James Morrison. Jeho album The Awakening přináší dvanáct kusů toho nejlepšího, co zpěvák doposud dokázal. Za zmínku stojí také Richard Müller a jeho Všetko. Jedná se o kompletní sbírku všeho, co kdy tento slovenský zpěvák nazpíval. Edice obsahuje pětadvacet nosičů. Ke slovu se dostali také Support Lesbiens a Example.

FOTO: Přebal alba Homobot (Support Lesbiens)Support Lesbiens – Homobot (CD)

S novou tváří se do světa vydávají také Support Lesbiens. Jejich počin představuje novou vývojovou éru homobotů. Album obsahuje singl Bombs and Lies nebo třeba také první supporťácký duet se ženou, s Tonyou Graves.

Datum vydání: 26. září 2011

Vydavatelství: Universal Music

 

FOTO: Přebal alba Playing in the Shadows (Example)Example – Playing in the Shadows (CD)

Britský projekt Example se vrací. Nová deska je oproštěna od všelijakých kudrlinek a Example se rozhodl dobýt s ní taneční parkety po celém světě. V klubech už zní tóny singlů Changed the Way You Kissed Me a Stay Awake, jejichž ohlas je nesmírný.

Datum vydání: 30. září 2011

Vydavatelství: Universal Music

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Hudební novinky na CD: Září bude ve znamení českých stálic