Menu
TOPZINE.cz
Hudba

FOTO: Tonya Graves pokřtila I´m the Only Me. Nejsladší desku podzimu

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

22. 11. 2011

!Recenze!Česko-americká zpěvačka Tonya Graves obsadila pražský Jazz Dock, aby pokřtila svůj sólový projekt I’m the Only Me a ukázala tak novou tvář popu.

FOTO: Tonya Graves

Tonya na pódiu přímo zářila, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Tonya Graves bývala dosud spojována s kapelou Monkey Business. Dnes už ale její jméno patří i do sólového popu. Tonyina hudba vychází přímo z jejího srdce, je energická, procítěná a především vyzrálá.

Ona energie, emotivnost i vyzrálost hudebnímu večeru v Jazz Docku kralovaly. Tonyina hudba přilákala tolik lidí, že je jazzový klub nemohl téměř pojmout. Hlava na hlavě, tělo na tělu. A kdo se snad chtěl dostat k baru nebo na toaletu, musel vynaložit značné úsilí.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/2011_11_21_tonya_graves/]

Slavnostní večer byl zahájen skladbou 39 Reasons. Zvuk však nebyl úplně ideální. Ostrost nástrojů nedávala prostor hlasu, který byl ve všech těch zvucích pohřben zaživa. V průběhu další skladby ale už bylo vše téměř v pořádku a posluchači již mohli nádhernou barvu Tonyina hlasu vychutnávat naplno.

Křest očima fotografky Evy Makovské
FOTO: Eva MakovskáTonya je živel – malá vzrůstem, ale veliká svým hlasem. Vyprodaný Jazz Dock zažil úžasnou smršť jejích sólových písní a ta spousta lidí ještě umocnila skvělou přátelskou atmosféru. Povedený křest.

Hodnocení: 90 %

 

Tonya Graves během večera představila skladby z nového alba i kousky, které ze zpěvaččina pera nepocházejí, ale Tonya pro ně má slabost. Z nových počinů zazněly například MegastarSurrenderI’m the Only Me nebo Cry Me a River. A Tonya jim všem propůjčila mnohem větší lesk, než jaký mají na albu.

FOTO: Tonya Graves a Kryštof Michal

S Tonyou si zazpíval i Kryštof Michal ze Support Lesbiens, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

Na pódiu se uprostřed večera objevil i Kryštof Michal ze Support Lesbiens. Zazpíval si s Tonyou krásný duet Keeper a když už byl před publikem, zhostil se také role kmotra. A protože popové album I’m the Only Me je podle Tonyiných slov sladké, křtilo se cukrem.

Tonya ladnými pohyby a za hudebního doprovodu ještě cukr zametla a vesele pokračovala ve zpěvu. Nové písně roztančily celý Jazz Dock, zpěvaččina roztomile komolená česko-americká slova vykouzlila na rtech nejeden úsměv. Pop v novém kabátě zkrátka zahřál všechny přítomné.

Tonya Graves – křest alba I’m the Only Me

21. listopadu 2011
Jazz Dock, Praha

Délka koncertu: cca 105 minut

+ příjemné prostředí
+ Tonyin celkový projev na pódiu
+ živelnost

– velké množství lidí

Hodnocení: 90 %

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

FOTO: Tonya Graves pokřtila I´m the Only Me. Nejsladší desku podzimu