Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Filmový MacGyver hledá režiséra. Studiu se líbí autor hororu Saw

Jiří Hannich

Jiří Hannich

17. 11. 2012

Seriálový hit 80. let MacGyver se dočká filmového zpracování. Žhavým kandidátem na režiséra je hororový talent James Wan, kolem hereckého obsazení zatím existuje řada otazníků.

Žádná věda! Spíchnul jsem to během dvou minut. Zdroj: Paramount TV

Stačí dobrý nápad, pár věcí, které jsou zrovna po ruce, trocha zručnosti a lze se dostat z každé nesnáze. Přesně tak v minulosti bavil seriálové publikum tajný agent MacGyver. Studio New Line koupilo práva na filmovou adaptaci a na místo režiséra vábí Jamese Wana, který zaujal horory Saw či Insidious – v obou případech se jedná o nízkorozpočtové filmy, jež ale celosvětově vydělaly značnou sumu peněz. Nabídka údajně leží na stole, čeká se tedy na režisérův souhlas.

Čtěte více: Filmy režisérů z Asie dobývají americký Hollywood i srdce diváků

Výsledek jednání se pochopitelně bude odvíjet od toho, jak se Wan postaví ke scénáři. Ten už je podle všeho hotový, o jeho podobě však zatím není nic známo.

Žádné zprávy nejsou ani ohledně obsazení. Na to, kdo ztvární hlavní postavu, si tudíž budeme muset ještě počkat. Rovněž není jasné, zda se ve filmovém MacGyverovi objeví i ten, jenž mu v televizní verzi propůjčil svou tvář, tedy Richard Dean Anderson. Na hlavní roli pomýšlet nemůže, nicméně se spekuluje, že by mu mohla být svěřena některá z menších úloh, popřípadě by se mohl zapojit jako poradce.

Dodejme, že seriál MacGyver má sedm sérií. První klapka padla v roce 1985, natáčení bylo zastaveno v roce 1992. Za tu dobu se podařilo natočit celkem 139 epizod. Filmy s MacGyverem sice již existují, jedná se však pouze o snímky natočené pro potřeby televize. Na stříbrném plátně se zato před dvěma lety objevila parodie s názvem MacGruber (v ČR je snímek pojmenován jako Super Mag), byl to ale propadák.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmový MacGyver hledá režiséra. Studiu se líbí autor hororu Saw