Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Filmové tipy na květen: Avengers přichází. A s nimi upír Johnny Depp

V květnu nemusíme slavit lásku nutně pod vykvetlým stromkem, ale také v kině při jedné z premiérových romantických komedií. Kromě milostných příběhů přichází s novinkami černý humor Tima Burtona nebo tolik očekávaní Avengers.

FOTO: Johnny Depp Dark Shadows

Podoba Johnnyho Deppa s Vítem Bártou je čistě náhodná. Zdroj: distributor filmu

Diktátor (The Dictator)

FOTO: The DictatorVláda jednoho z posledních diktátorských mohykánů, generála Aladdina (Sacha Baron Cohen), je natolik proslulá svou krutostí, že si ho pozve do New Yorku OSN na kobereček. Jeho odpůrci ho zde ovšem unesou a vymění za dvojníka. Aladdin se ocitne na ulici a nezbývá mu nic jiného než spřádat plán, jak získat svou moc zpět.

Hrdina Borata a Bruna se tentokrát představí v nové masce tyranského vůdce Wasijské republiky. O ten nejčernější humor nebude nouze ani tentokrát, což kromě traileru potvrzují také osobní diktátorovy stránky, na kterých se mimo jiné dočtete i o Dni památky holocaustu věnovanému těm, kteří byli tragicky osvobozeni z Osvětimi.

Diktátor (The Dictator), USA, 2012, 105 min, Komedie Režie: Larry Charles, Hrají: Sacha Baron Cohen, Ben Kingsley, Anna Faris, Megan Fox

Datum premiéry: 17. května

[youtube_660]2UFY-YVweTY[/youtube_660]

Temné stíny (Dark Shadows)

FOTO: Dark Shadows Collinsovi vypadají na první pohled jako naprosto typická rodina: matka s rebelující náctiletou dcerou, desetiletý syn a smolařský strýc. V domě se ovšem usídlí další příbuzný, zmrtvýchvstalý upírský prapředek Barnabas (Johnny Depp), kterého již přes dvě stě let pronásleduje zlá čarodějnice (Eva Green)…

Když Tim Burton ohlásil jako svůj další projekt adaptaci upírské telenovely ze šedesátých let, fanoušci očekávali horor ve stylu Ospalé díry. Trailer ovšem překvapivě láká na čistou komedii, retro atmosféru 70. let, Johnnyho Deppa v další exhibiční kreaci a atraktivní ansámbl ve vedlejších rolích.

Temné stíny (Dark Shadows), USA, 2012, 113 min, Komedie/Fantasy Režie: Tim Burton, Hrají: Hrají: Johnny Depp, Eva Green, Jackie Earle Haley, Michelle Pfeiffer, Christopher Lee, Chloë Grace Moretz, Helena Bonham Carter, Jonny Lee Miller

Datum premiéry: 10. května

[youtube_660]isjg9O7ifwM[/youtube_660]

Lov lososů v Jemenu (Salmon Fishing in the Yemen)

FOTO: Salmon Fishing in the YemenBritská veřejnost nemá příliš valné mínění o vojenské misi v Afghánistánu, a tak se vláda rozhodne odvést pozornost jinam. Expertu na rybaření Ewanu McGregorovi zadá absurdní úkol vybudovat v poušti vyprahlém Jemenu řeku pro lososy. Dokáže vědec čelit politickým událostem a potlačovaným citům k Emily Blunt?

V novém britském snímku se bude mísit milostné drama s absurdními vtipy. Přidejte za kamerou experta na melancholické příběhy Lasse Hallströma (Čokoláda, Casanova), spolehlivé britské herce před kamerou a máte nepodbízivou romantiku pro letošní jaro.

Lov lososů v Jemenu (Salmon Fishing in the Yemen), VB, 2012, 107 min, Komedie/Drama/Romantický Režie: Lasse Hallström, Hrají: Ewan McGregor, Emily Blunt, Kristin Scott Thomas, Rachael Stirling

Datum premiéry: 3. května

[youtube_660]K8YgX2EfbZs[/youtube_660]

Avengers (The Avengers)

FOTO: The AvengersZemě se nachází v ohrožení vetřelců, a tak mezinárodní mírová agentura sestaví tým těch nejlepších superhrdinů, kteří se mají pokusit zachránit planetu. Sestava kádru je opravdu silná: Iron Man, Hulk, Thor, Captain America, Hawkeye a Black Widow.

Ano, ano, už je to tady, fanouškům marvelovských komiksů se plní jeden z dětských snů a konečně uvidí své hrdiny na stříbrném plátně pohromadě. Většina obsazení si navíc své postavy úspěšně osahala v samostatných bijácích, můžeme se ale těšit na nového představitele Neuvěřitelného Hulka, kterému již třetí tvář propůjčil Mark Ruffalo.

Avengers (The Avengers), USA, 2012, 137 min, Akční/Dobrodružný/Sci-Fi Režie: Joss Whedon, Hrají: Robert Downey Jr., Jeremy Renner, Scarlett Johansson, Chris Evans, Samuel L. Jackson, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Tom Hiddleston, Cobie Smulders, Paul Bettany, Gwyneth Paltrow, Stellan Skarsgård

Datum premiéry: 3. května

[youtube_660]PtrV_oze-GA[/youtube_660]

Ahoj! Jak se máš? (Buna! Ce faci?)

FOTO: Buna! Ce faci?Dvacetileté manželství hudebníka Gabriela a podnikatelky Gabriely chytlo ponorkovou nemoc. Lidé v jejich okolí včetně vlastního syna rozhodně nešlapou na brzdu při střídání partnerů, a oba manželé proto nezávisle na sobě začnou s chatem na internetové seznamce. Netuší ovšem, že jiskřivé vzkazy píšou jeden druhému.

Zápletka nové rumunské komedie je sice variací na téma, které by již před třiceti lety připadalo některým scenáristům vyčpělé, snímek ovšem doprovázejí spokojené ohlasy z filmových festivalů včetně Karlových Varů. Zkusme jednou dát šanci romantické komedii se zemí původu východně od našich hranic.

Ahoj! Jak se máš? (Buna! Ce faci?), Rumunsko / Španělsko / Itálie, 2010, 105 min, Komedie/Romantický Režie: Alex Maftei, Hrají: Dana Voicu, Ionel Mihailescu, Ioana Abur

Datum premiéry: 17. května

[youtube_660]TvViBaOiLLM[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové tipy na květen: Avengers přichází. A s nimi upír Johnny Depp