Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové premiéry na září 2013: Riddick se mstí, Timberlake hraje poker

Spolu s posledními paprsky babího léta nás v září čeká široká nabídka filmových premiér. Vin Diesel se vrátí jako psanec Riddick, popláčeme si u princezny Diany a Ben Affleck bude mistrem hazardu.

FOTO: Vin Diesel Riddick

„Máš něco proti plešatejm?“ Zdroj: Bioscop

Riddick (trailer)

Hledaný uprchlík Riddick je zrazen Necromongerovci a ponechán na pusté planetě, kde začne spřádat plán na svou pomstu. Vydává se zachránit svou domovskou planetu Furya před hrozící katastrofou, v patách mu však je skupina lovců lidí z celé galaxie…

Navzdory vlažnějšímu přijetí předchozí části spojil Vin Diesel znovu síly kvůli dalšímu dobrodružství vesmírného psance a vraha s režisérem Davidem Thowym. Thowy prý pojal třetí část sci-fi série komorněji a zaměřil se tentokrát více na Riddickův osobní příběh.

Datum premiéry: 5. září

video
play-sharp-fill

Diana

Po rozvodu s následníkem britského trůnu Charlesem se princezna Diana chtěla věnovat výchově svých dvou synů a charitativní činnosti. Do své tragické smrti však stihla navázat ještě dva milostné vztahy, kterými k sobě magneticky přitáhla objektivy fotoaparátů bulvárních novinářů.

V biografickém filmu líčícím poslední dva roky života veřejností milované princezny z Walesu si titulní roli zahrála Naomi Watts. V jakém světle bude ve snímku zobrazena britská královská rodina, zatím jasné není.

Datum premiéry: 19. září

video
play-sharp-fill

Donšajni

Operní režisér Vítek (Jan Hartl) trpí slabostí pro opačné pohlaví, především pro sličné sopranistky. Podobnou zálibu má i stárnoucí pěvec Jakub (Martin Huba). Tyto dva milovníky žen a řadu dalších postaviček svede dohromady příprava inscenace Mozartova Dona Giovanniho.

Jeden z českých držitelů Oscara Jiří Menzel poprvé natočil film podle vlastního námětu, tedy bez opory o scénář Zdeňka Svěráka či předlohu Bohumila Hrabala. V nové letní komedii se sešla plejáda domácích herců, mezi nimiž se ve své poslední filmové roli objeví Jiřina Jirásková.

Datum premiéry: 26. září

video
play-sharp-fill

Hra na hraně (Runner, Runner, trailer)

Student Richie prohraje v internetovém pokeru velkou sumu peněz a chce obvinit vlastníka stránek, magnáta Ivana Blocka, z podvodu. Ten mu však nabídne práci na slunné Kostarice s vysokou finanční odměnou. Luxusní život mafiánské pravé ruky ale Richiemu přeruší FBI, která chce, aby proti Blockovi svědčil před soudem.

Krimithriller s Justinem Timberlakem a Benem Affleckem v hlavních rolích je jednou z prvních filmových vlaštovek věnující se problematice online hazardu. Koproducentem snímku je Leonardo DiCaprio, který se původně měl objevit v roli mafiána Blocka.

Datum premiéry: 26. září

video
play-sharp-fill

Oggy a škodíci (Oggy et les Cafards: Le film)

Baculatý a líný kocour Oggy rád tráví celé dny v pohodlí svého domova před televizorem, život mu ale narušuje trojice švábů, která se rozhodne udělat mu ze života peklo. Škodíci Joey, Dee Dee a Markey nejen pravidelně luxují jeho ledničku, ale nebojí se ani unést vlak, kterým se Oggy vydá cestovat.

Francouzský animovaný seriál vycházející z bláznivých amerických grotesek se těšil oblibě i v českých televizích. V jeho filmové verzi spolu kocour a švábi svedou monstrózní bitvu, která překoná vše, čeho se dopustili na obrazovkách.

Datum premiéry: 19. září

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry na září 2013: Riddick se mstí, Timberlake hraje poker