Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové premiéry na červen 2015: Dinosauři z Jurského světa útočí

Před začátkem prázdnin nás v kinosálech čeká nejedna zajímavá podívaná. Své brány znovu otevírá Jurský park, Jason Statham se zařadí mezi světové superšpióny a Charlize Theron se vydává po stopách vrahů své rodiny.

FOTO: Chris Pratt Bryce Dallas Howard Jurassic World

„Myslíš, že nás chce opravdu zbaštit?“ Zdroj: CinemArt

Jurský svět (Jurassic World)

Slavný dinosauří park na ostrově Isla Nubar byl znovu otevřen a stala se z něj oblíbená atrakce pro turisty, kteří se přicházejí podívat na oživené praještěry. Genetické experimenty s DNA se však vědcům vymknou z ruky a dinosauři opět zatouží ochutnat návštěvníky či zaměstnance parku.

Čtrnáct let po třetím díle do kin doputovalo další pokračování kultovní dinosauří série. Její filmový otec Steven Spielberg se ujal jen producentské kontroly a režijní taktovky se chopil Colin Trevorrow, jenž si do hlavní role vybral Chrise Pratta ze Strážců Galaxie.

Datum premiéry: 11. června

Špión (Spy)

Analytička CIA Susan je kancelářskou krysou, která jako spojka připravuje materiály pro agenta v terénu Bradleyho. Když je ale Bradley vyřazen ze služby, je Susan nucena sama se postavit obchodníkům se zbraněmi. S jejími špionážními metodami, které připomínají Johnnyho Englishe či agenta Smarta, budou mít protivníci co dělat.

V současnosti nejpopulárnější americká komička Melissa McCarthy a režisér Paul Feig po Drsňačkách znovu vstupují do stejné řeky akční komedie. Kromě povolení zabíjet dostala Melissa také dva britské spoluhráče – Jasona Stathama a Judea Lawa.

Datum premiéry: 4. června

Vincentův svět (Entourage)

Z Vincenta Chase se stala filmová hvězda, která si dělá zálusk na svůj režisérský debut. Jeho kamaráda Ari se mezitím proměnil v ředitele studia, který na film jako sponzora sehnal texaského milionáře Larsena McCredlea. Ten vyšle svého mladého syna do Hollywoodu, aby dohlédl na to, jak Vincentovi přátelé s investovanými penězi naloží.

Americký komediální seriál Vincnetův svět se místo deváté řady dočkal celovečerního pokračování, ve kterém se znovu setká parta přátel snažících se prorazit v hollywoodské továrně na sny. Kromě nich se ve filmu objeví i Billy Bob Thornton a Haley Joel Osment v rolích milionářského otce a syna.

Datum premiéry: 18. června

Temné kouty (Dark Places)

Sedmiletá Libby přežila jako jediná masakr, při kterém byla zavražděna její matka a sestry. Na základě Libbyina svědectví byl za zločin odsouzen její bratr Ben. Po 25 letech za Libby přichází spolek amatérských detektivů věřících v Benovu nevinu. Libby musí oživit vzpomínky na osudný den, aby mohla pomoci bratra očistit.

Nový americko-francouzský thriller je adaptací předlohy z pera Gillian Flynn, autorky loňského trháku Zmizelá. Hlavní role představuje velkou hereckou příležitost pro Charlize Theron, která v projektu nahradila původně obsazenou Amy Adams.

Datum premiéry: 4. června

Sejmi prezidenta (Big Game)

Letadlo s americkým prezidentem Moorem je sestřeleno teroristy ve finském vzdušném prostoru. Prezident se ocitá uprostřed finských lesů, kde se setká s třináctiletým Oskarim, který v divočině skládá zkoušku dospělosti. Moore a Oskari se vydávají napříč krajinou Laponska, aby unikli skupině ohrožujících atentátníků…

Akční dobrodružství natočené v americko-finské koprodukci nadělilo Samuelu L. Jacksonovi další roli drsného muže snažícího se porazit nebezpečné zločince. Kromě něj a několika finských herců se ve filmu objeví i Jim Broadbent, Victor Garber či Ray Stevenson.

Datum premiéry: 4. června

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové premiéry na červen 2015: Dinosauři z Jurského světa útočí