Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Amy Adams. Je líná a sem tam trpí komplexy

Amy Adams má sice tvářičku andílka a může působit, že neumí pomalu napočítat do tří, ale nenechte se zmást. Tato krasavice se sice do role neviňátka umí vžít dokonale, ale zahrát přidrzlou sexy kočku jí jde snad ještě lépe.

amy-adams-american-hustle-spinavy-trik

Rusovlasá kráska mívala komplexy venkovské holky. Zdroj: Falcon

Amy Adams se narodila v Itálii, 20. srpna 1974 a pochází poměrně z velké rodiny. Vyrůstala společně s dalšími šesti sourozenci v Coloradu. Její otec byl sice voják, nicméně se také amatérsky věnoval herectví a tam snad Amy našla inspiraci pro své budoucí povolání. A díky za to. Herečka sice vypadá, že sotva dostudovala školu, přesto má za sebou spoustu úspěšných rolí. Nebo právě díky tomu. Její tvářička ji často zavádí k filmům, kde hraje naivky (které jí jsou doslova ušité na míru), přesto dokáže bez problémů zahrát i neohroženou novinářku Lois Lane.

Filmový debut přišel v roce 1999 v komedii krása na zabití, ale prvního většího úspěchu se dočkala až v roce 2005 za roli venkovské manželky Ashley ve snímku Junebug. Díky tomu přišla první nominace na Oscara pro nejlepší herečku ve vedlejší roli. Poté přišla ještě spousta dalších ocenění a vy jste mohli herečku vidět například v rodinné komedii Kouzelná romance nebo v roce 2013 rovnou ve dvou úspěšných snímcích Ona a Muž z oceli.

Letos už všichni netrpělivě čekáme, co nám Amy ukáže v novém dramatu Tima Burtona Big Eyes, který bude u nás v kinech již od 5. února.

1. Je pro každou špatnost

Také pamatujete na šílenství s neoficiálním názvem Ice Bucket Challenge (lze přeložit jako Ledová výzva)? Ano, nejedná se o nic jiného než o vylívání na sebe kýblu plného studené vody. Amy samozřejmě není žádné béčko, a tak výzvu přijala s grácií jí vlastní. O to zajímavější to bylo po boku samotného Supermana Henryho Cavilla (který jich mimochodem schytal rovnou šest).

2. Byla zamilovaná do Leonarda DiCapria

Možná proto se Amy zmínila v jednom z rozhovorů, že je obrovskou fanynkou Titaniku. Každopádně, kdo se může pochlubit tím, že si nakonec v jednom z filmů zahraje přítelkyni právě své platonické lásky? Amy a Leonardo si společně zahráli ve snímku Chyť mě, když to dokážeš.

FOTO: Amy Adams

Vypadá jako princezna, ale v reálu umí být i zlá čarodějnice. Zdroj: Falcon

3. Trpěla komplexem venkovské holky

Ano, i takové krásky jako Amy Adams mají komplexy. Rusovlasá herečka se s tím musela srovnat poté, co se přistěhovala do Kalifornie po svém prvním natočeném filmu. Lidé jí prý radili, že může být buď v každém filmu ta hezká, nebo může být herečkou. Nakonec zvládla skvěle obojí.

4. Je líná a nemá trpělivost

Amy v tom má naprosto jasno. Udělování nominací a cen má tak trochu na háku. Jak se sama zmínila, je to pouhý jeden večer, kvůli kterého se musí narvat do šatů a utíkat někam pro nějaké ceny, když může večer strávit třeba doma a dát si buritos. A že má rozpletených několik kousků oblečení? Prý na to nemá trpělivost, takže to doma bude ležet ještě dlouho, ale kdo ví, jestli v tom nehraje větší roli spíše ta lenost.

Big-Eyes2

5. Neustále o sobě pochybuje

Ani ne tak o sobě, jako spíše o tom, co říká. V jednom rozhovoru se herečka zmínila o tom, že když mluví, kolikrát nedomýšlí dosah svých slov. Největší strach jí ale nahání internet, kde neexistují dle slov Amy žádné hranice. Prý něco plácne a večer už je to naprosto všude. Navíc se většinou ve svých citacích ani nepoznává a nejhorší na tom všem pro ní je, že už to tam bude do konce jejího života.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Amy Adams. Je líná a sem tam trpí komplexy