Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové novinky: Zkrat, John Carter, Mezi vlky a Čtyři slunce

Josef Zdobinský

Josef Zdobinský

8. 3. 2012

FOTO: Zkrat (2011)Tento týden zavítá do kin nový akční film Stevena Soderbergha o drsné tajné agentce. Diváci budou také moct zajít na sci-fi John Carter, akční drama Mezi vlky či hořkou českou komedii Čtyři slunce.

FOTO: Zkrat (2011)

Mallory ukazuje, jak to pořádně nandat svému šéfovi. Zdroj: distributor filmu

Čtyři slunce (recenze filmu)

Čtyři slunce

Režisér Bohdan Sláma zavítal do českých kin s novým rodinným drama o jedné maloměstské rodině, která by ráda lepší život. Věčný puberťák Jára (Jaroslav Plesl) je hlavou této povedené rodinky. Má dvě děti, je rozvedený a momentálně žije se svou druhou manželkou Janou (Anna Geislerová).

Ta se teď ocitá v krizi, kterou jen zvýrazní Járův vyhazov z práce. Proto si Jana nachází milence. Ve filmu plném zvratů a nečekaných událostí uvidíme mimo jiné i Jiřího Mádla či Karla Rodena. Snímek byl vybrán do soutěžní sekce festivalu Sundance.

Čtyři slunce, Drama/Komedie, Česko, 2012, 105 min, Režie: Bohdan Sláma, Hrají: Jaroslav Plesl, Marek Šácha, Karel Roden, Aňa Geislerová, Klára Melíšková, Igor Chmela

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=uuy48yVm834[/youtube_660]

John Carter: Mezi dvěma světy (John Carter)

John Carter: Mezi dvěma světy

John Carter se snaží ukrýt před indiány z kmene Apačů. Vhodné místo najde v jeskyni, ze které je z ničeho nic transportován na Mars.

Zde se dostává do konfliktu s některými obyvateli planety. Zároveň také zjišťuje, že budoucnost obyvatel Marsu leží jen a jen v jeho rukou. Režisérem této klasické sci-fi je Andrew Stanton.

John Carter: Mezi dvěma světy (John Carter),Sci-fi/Fantasy/Dobrodružný/Akční, USA, 2012, 137 min, Režie: Andrew Stanton, Hudba: Michael Giacchino, Hrají: Taylor Kitsch, Mark Strong, Willem Dafoe, Lynn Collins, Samantha Morton

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=8gb3Ao_XCog[/youtube_660]

Mezi vlky (The Grey)

Mezi vlky

Při cestě na dovolenou havaruje letadlo ropných vrtařů vracejících se z aljašských rafinérií. Přeživší skupina čítající osm lidí má tu smůlu, že se ocitá uprostřed ne zrovna přívětivé divočiny v mrazivé Aljašce.

Hrdinové mají nesnadný cíl – dostat se domů. Kromě kruté zimy se ale musí vypořádat se smečkou hladových vlků. V hlavní roli uvidíme Liama Neesona.

Mezi vlky (The Grey), Akční/Drama/Dobrodružný/Thriller, USA/Kanada, 2012, 117 min, Režie: Joe Carnahan, Hudba: Marc Streitenfeld, Hrají: Liam Neeson, Dermot Mulroney, James Badge Dale, Joe Anderson, Dallas Roberts, Frank Grillo, Nonso Anozie

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=98wPyO5EuK4[/youtube_660]

Zkrat (Haywire, recenze filmu)

Zkrat

Šéfka tajné služby Mallory Kane (Gina Carano) není žádná květinka. Dělá nelegální akce pro vládu, je drsná a zahrávat si s ní není žádná legrace.

Jak už to ale bývá ve špinavých vodách politiky, stane se z ní nepřítel číslo jedna a je zrazena svými kolegy. Aby přežila, musí využít všech svých zkušeností. Povede se jí to? Akční drama plné hereckých hvězd natočil známý režisér Steven Soderbergh.

Zkrat (Haywire), Akční/Thriller, USA, 2011, 93 min, Režie: Steven Soderbergh, Hudba: David Holmes, Hrají: Gina Carano, Michael Douglas, Michael Fassbender, Ewan McGregor, Antonio Banderas.

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=J0qNcvxlOGk[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové novinky: Zkrat, John Carter, Mezi vlky a Čtyři slunce