Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové novinky v kinech: Občan K., Obchod pro sebevrahy a další

Redakce

Redakce

8. 11. 2012

Také tento týden se dočkáme animovaného filmu, avšak trochu netradičního ražení. A i nyní mají premiéru české snímky, jedná se o dokument a thriller. Novinky pro tento týden uzavírá americké drama.

No řekněte sami, chtěli byste se ocitnout v takovém městečku?.  Zdroj: AČFK

Občan K. (recenze)

Dvanáct členů skupiny Ztohoven se na několik měsíců propůjčilo projektu, který svou velikostí nemá v historii tohoto uskupení obdoby. Všichni si totiž nechali udělat falešné občanky, se kterými poté několik měsíců žili a přijali tak naprosto cizí identitu. Členové se učí pilotovat letadlo, vystavují si zbrojní pas, a dokonce se stávají sami sobě svědky na vlastní svatbě, to vše za pomoci falešných dokladů. Nastavují tak velmi nepříjemné zrcadlo české společnosti a vyvolávají otázku, co bude dál.

Projekty skupiny Ztohoven zpravidla přitahují mediální pozornost, ať už se jedná o otazník nad Pražským hradem, či atomový hřib v živém vysílání České televize. Nejinak je tomu i u tohoto jejich posledního experimentu.

Občan K., Dokumentární, Česko, 2012, 72 min, Režie: Michal Romeo Dvořák

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=nlLLU9i6onU[/youtube_660]

Obchod pro sebevrahy (The Suicide Shop)

Animovaný film Obchod pro sebevrahy si pohrává se zajímavou myšlenkou. Příběh se odehrává v jakémsi zapadlém městečku uprostřed Francie, kde se všichni jeho obyvatelé snaží o jednu jedinou věc: zabít se. A tak zde samozřejmě existuje i specializovaný obchůdek, který je plný pomůcek, které můžete potřebovat, když máte právě tyto myšlenky. Problém nastane až ve chvíli, kdy se majiteli krámku panu Mišimovi a jeho ženě narodí další dítě, které je ale na rozdíl od ostatních velmi veselé.

Tento film opravdu nevypadá, že by byl určen pro nejmenší diváky, naopak dospělí si podle všeho přijdou na své. Mix humoru, hezké animace a líbivých písní by na ně mohl zapůsobit.

Obchod pro sebevrahy (Suicide Shop, The), Animovaný / Komedie / Muzikál, Francie / Kanada / Belgie, 2012, 85 min, Režie: Patrice Leconte, Hrají: Bernard Alane, Kacey Mottet Klein, Pierre-François Martin-Laval, Annick Alane

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=hi6P-0MlWY4[/youtube_660]

Patrola (End of Watch, recenzetrailer)

Brian a Mike jsou nerozlučná policejní dvojka, která operuje v té nejhorší čtvrti Los Angeles – v ulicích South Central. Při jedné z rutinních dopravních prohlídek však zabaví zbraně a peníze, které, jak se později dozví, byly pěkně špinavé a patřily jednomu nechvalně známému gangu, který jim začne šlapat na paty.

Scenárista, režisér a producent v jedné osobě David Ayer si tímto filmem plní svůj malý sen, protože už dlouho uvažoval o natočení snímku z policejního prostředí. Zajímavé bude hlavně to, jak si poradil se svým záměrem točit většinu snímku na ruční kamery.

Patrola, (End of Watch), Drama / Krimi / Mysteriózní / Thriller, USA, 2012, 108 min, Režie: David Ayer, Hrají: Jake Gyllenhaal, Michael Peña, Natalie Martinez, Anna Kendrick, America Ferrera


video
play-sharp-fill

Záblesky chladné neděle

Celovečerní příběh zatím spíše televizního režiséra Ivana Pokorného začíná kdesi na silnici v severních Čechách. Hlavní hrdinka Dora po hádce se svým přítelem Richardem vyskakuje z jejich auta a stopne si první náhodně projíždějící vůz, ve kterém sedí Adam. Ten, protože si myslí, že Dora je prostitutka, jí nabídne obchod: má zahrát na rodinné oslavě přítelkyni jeho mladšího bratra Martina. Dora nabídku přijímá, protože jí to pomůže dostat se z dosahu Richarda, který ji už dlouho terorizuje svým vlastnickým postojem k ní.

Čistý thriller je v českém filmu málo vídaným jevem, námět nezní úplně nejhůř a severočeská krajina k názvu filmu pěkně padne. Výsledný snímek by tak nemusel být špatný.

Záblesky chladné neděle, Thriller, Česko, 2012, 92 min, Režie: Ivan Pokorný, Hrají: Adéla Petřeková, Robert Jašków, Kryštof Rímský, Jan Plouhar, Taťjana Medvecká

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=6YIbLhaYjfo[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové novinky v kinech: Občan K., Obchod pro sebevrahy a další