Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové novinky na únor 2014: Clooney vyráží do války, Robocop je zpět

Dokonalou skrýší před mrazivým únorovým počasím je vyhřátý kinosál ve společnosti největších filmových hvězd. V tomto měsíci budou společníky George Clooney na vojenské misi, navrátivší se Robocop nebo tlupa LEGO figurek.

Dannyho parťáci 4? Zdroj: CinemArt

Dannyho parťáci 4? Zdroj: CinemArt

Památkáři (The Monuments Men)

Na sklonku druhé světové války je Spojenci do Německa vyslán neobvyklý vojenský oddíl složený z ředitelů galerií a historiků umění. Jejich úkolem bude zachránit nacisty ukořistěná umělecká díla. Podaří se skupině nevojáků úspěšně splnit nebezpečnou misi v Třetí říši?

George Clooney už několikrát prokázal, že mu to za kamerou sluší stejně jako před ní, a navíc má jako režisér čuch na zajímavé látky. Do válečného dobrodružství se mu podařilo naverbovat hvězdné kamarády v čele s parťákem Mattem Damonem.

Datum premiéry: 27. února

video
play-sharp-fill

Robocop (RoboCop)

V nedaleké budoucnosti se obří společnost OmniCorp stala jedničkou na trhu robotických technologií. Jejím posledním úspěchem byla záchrana života policisty Alexe Murphyho za cenu, že z Murphyho se stane kyborg. Přes novou plechovou vizáž mu však zůstane člověčí kuráž, se kterou se vydá pomstít těm, kteří ho zničili.

Režijní dohled nad remakem kultovního snímku, který i u nás před lety patřil ke klenotům každé videosbírky, byl svěřen v Hollywoodu debutujícímu José Padilhovi. Snad se jemu a švédskému představiteli hlavní role Joel Kinnamanovi podaří vyžehlit pověst, kterou si původní Robocop poskvrnil slabými sequely.

Datum premiéry: 6. února

video
play-sharp-fill

Prodloužený víkend (The Labor Day)

Odchodem manžela deprimovaná Adele žije se svým malým synem v americkém městečku. Při nákupu oblečení jí uprchlý trestanec Frank donutí, aby ho u sebe doma skryla před policií. Mezi oběma se nenápadně začne vyvíjet citové pouto, které Adele vrátí životní naději.

Mistr cynických komedií Jason Reitman tentokrát odložil všechny žerty stranou a natočil skutečně seriózní drama postavené na hereckých výkonech Kate Winslet a Joshe Brolina. Režisér přiznává, že pokud by oba herci role odmítli, film by šel k ledu.

Datum premiéry: 6. února

video
play-sharp-fill

Zachraňte pana Bankse (Saving Mr. Banks)

Walt Disney se již za svého života stal legendou dětské zábavy a symbolem americké továrny na sny. Proto ve své době vzbudilo překvapení, když mu britská spisovatelka P. L. Traversová původně odmítla prodat práva na svou knížku Mary Poppins. Disney se však rozhodl Traversovou přemluvit všemi možnými způsoby…

Nostalgický snímek režiséra J. L. Hancocka přináší pohled do zákulisí příprav jednoho z nejúspěšnějších filmových muzikálů. Hlavních rolí se ujali Tom Hanks a Emma Thompson, která se v rámci přípravy na postavu usedlé autorky na půl roku vzdala jakýchkoliv sexuálních aktivit.

Datum premiéry: 20. února

video
play-sharp-fill

LEGO® příběh (The Lego Movie)

Emmet je průměrný chlapík, kterého nikdy nenapadlo, že bude považován za velkého Mistra schopného zachránit svět před zkaženými padouchy. Navzdory své smolařské nátuře se vydává na superhrdinskou misi spolu s Batmanem, Supermanem a dalšími členy Justice League.

Mnoha malým i velkým stavitelům kostiček ze stavebnice se plní velký sen. Na plátna kin dorazí animované dobrodružství, které se kompletně odehrává v LEGO vesmíru obývaném typicky žlutě zbarvenými figurkami. Pro vytvoření všech postaviček a prostředí bylo použito více než 15 milionů součástek populární stavebnice.

Datum premiéry: 6. února

video
play-sharp-fill

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové novinky na únor 2014: Clooney vyráží do války, Robocop je zpět