Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Georgi Clooneym. Žil u kamaráda v přístěnku

Nikola Němcová

Nikola Němcová

29. 9. 2013

George Clooney je jeden z mála herců, který se dokázal vymanit z role, která ho proslavila. Srdce divaček si získal jako pediatr Doug Ross z Pohotovosti. Televize však pro něj byla málo, a tak se rozhodl dobýt stříbrná plátna. A povedlo se.

FOTO: George Clooney ve filmu Dannyho parťáci

Pohled, který uhranul všechny ženy. Zdroj: Warner bros.

George Timothy Clooney se narodil 6. května 1961 v Kentucky. Jeho matka Nina Bruce je bývalá královna krásy a otec Nick se živil jako moderátor. Ten ho s sebou brával do studia a tam se zrodilo Georgova vášeň pro televizi. Po čase však jeho zájem uvadal a místo toho se chtěl stát profesionálním hráčem baseballu.

Poté, co selhal při zkoušce týmu Cincinnaty Reds, rozhodl se radši pro hereckou kariéru. Začal účinkovat v reklamách. Jako zcela neznámý herec získával jen vedlejší role v různých seriálech, za zmínku stojí jeho postava sukničkářského šéfa v sitcomu Roseanne.

Popularitu převážně ženského publika si získal jako Doug Ross v seriálu Pohotovost. Tento seriál byl 120krát nominován na cenu Emmy a vyhrál jich 22. Georgova kariére vystřelila na vrchol. Ten se však s televizní scénou nespokojil, chtěl se prosadit i ve filmovém světě.

Poté, co opustil Pohotovost, získal nespočet rolí v dobře hodnocených filmech, ale až v posledních několika letech jeho kariéra nabrala ten správný směr, který završil i ziskem Oscara za vedlejší roli ve filmu Syriana.

Už příští týden se George objeví po boku Sandry Bullock ve skvělém sci-fi filmu Gravitace.

1. Na začátku se mu nedařilo

Když se George rozhodl vydat do Hollywoodu, jeho otec ho varoval, že to nebude mít jednoduché. A tak to také bylo. Neměl moc peněz, a tak žil v přístěnku u svého kamaráda.

„Úspěšným jsem se stal až po třicítce. Stále si dokážu vybavit, jak jsem seděl na podlaze v přístěnku u mého kámoše, totálně na dně. Moji přátelé chtěli jít na večeři, dát si hamburgera, ale já jsem si to nemohl dovolit. Oni měli peníze, ale nechtěl jsem, aby za mě platili. Stávalo se to dost často. Jednou mi Brad půjčil sto dolarů. Teď řídí mojí produkční společnost. Stále splácím dluh, víte?“ vzpomíná na své těžké začátky George.

2. Věrný přítel

Takového kamaráda, jakým je George, byste si přáli mít. Když jeho dlouholetému kamarádovi zemřel otec na infarkt, svolal celou partu a překvapili ho na pohřbu. To by nebylo nic nečekaného. Jenže jim neletělo žádné letadlo, a tak se George nezdráhal a zamluvil tryskáč pro celou partu.

3. Nemohl se podívat na Thelmu a Louis

V roce 1991 se ucházel o roli ve filmu Thelma a Louis. Rozhodovalo se mezi ním, Bradem Pittem a ještě jedním hercem. Po pěti zkouškách s Geenou Davis si byl celkem jistý, že roli dostane. Nakonec se ve filmu objevil Brad Pitt.

George se nebojí přibrat. Zdroj: Warner Bros.

George se nebojí přibrat. Zdroj: Warner Bros.

„Ta role nastartovala jeho kariéru. Několik let jsem se na film nemohl podívat, až jednou jsem si půjčil kazetu a na snímek jsem se podíval. V té roli byl naprosto úžasný, o tolik lepší, než bych byl já.“

4. Angažuje se v charitě

V roce 2005 se spolu s bývalým prezidentem Georgem Bushem angažoval na plánu znovupostavení nemocnice v Lousianě, která byla zdevastována při hurikánu Katrina. Oba dva se objevili na tiskovce, při které Bush předal šek na dva miliony dolarů. Peníze dopomohly k znovupostavení nemocnice South Cameron Memorial.

„Dobrou zprávou je, že až nemocnice bude znovu postavena a uvedena do provozu, tak nebudu provádět žádné lékařské zákroky,“ zavtipkoval George na tiskovce.

5. Během Syriany si přivodil vážné zranění

I George patří k hercům, kteří jsou ochotni kvůli roli přibrat na váze. Kvůli filmu Syriana přibral 16 kilogramů. Hlavu si ale oholit nenechal, protože se bál, že by mu vlasy později nedorostly. Ale právě kvůli těžší váze si při jedné z kaskadérských scén přivodil vážné zranění páteře. Trpěl velkými bolestmi hlavy, ze kterých se dostal až po několika operacích.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Georgi Clooneym. Žil u kamaráda v přístěnku