Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Filmové novinky: Bourneův odkaz, Cosmopolis a Tak fajn

Josef Zdobinský

Josef Zdobinský

9. 8. 2012

Návrat agenta Bournea, upíří krasavec Robert Pattinson jako newyorský miliardář nebo slovenský muzikál? Nových filmů je hodně a magazín TOPZINE.cz si pro vás opět připravil jejich přehled.

FOTO: Cosmopolis (2012)

Miliardář Eric střídá limuzínu za taxík. Zdroj: HCE

Bourneův odkaz (The Bourne Legacy, recenze filmu)

Agent Jason Bourne (Jeremy Renner) je opět v akci. Když naposledy zatočil s tajným a ne tak úplně košér vládním plánem, rozhodně netušil, že zneškodnil jen zárodek obrovského množství tajných operací.

Proti němu ale stojí velký šéf Byer (Edward Norton), který se s Bournem jen tak smířit nehodlá a svůj plán chce před ním zlikvidovat, a to co nejrychleji. Situace se mu ale začíná pomalu komplikovat poté, co likvidační pokus přežijí dva jeho zaměstnanci.

Bourneův odkaz (The Bourne Legacy), Akční/Dobrodružný/Thriller, USA, 2012, 134 min, Režie: Tony Gilroy, Hrají: Jeremy Renner, Edward Norton, Rachel Weisz, Oscar Isaac, Joan Allen

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=QhDRPn8yohs[/youtube_660]

Cosmopolis (Cosmopolis, recenze filmu)

Děj tohoto temného příběhu se odehrává v New Yorku v blízké budoucnosti. Miliardář, vládce Wall Street a hlavní hrdina Eric Packer (Robert Pattinson) se zrovna jede ve své nablýskané limuzíně nechat ostříhat. Stane se však jedna zcela neočekávaná věc.

Během jízdy má totiž možnost sledovat, jak se hroutí vše, co on sám vybudoval. V ulicích New Yorku jde najednou o život a, jak Eric zjišťuje, v největším ohrožení života je on sám.

Cosmopolis (Cosmopolis), Drama, Kanada/Francie/Portugalsko/Itálie, 2012, 108 min, Režie: David Cronenberg, Hrají: Robert Pattinson, Paul Giamatti, Jay Baruchel, Kevin Durand, Juliette Binoche

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=Kqo-mPOLllA[/youtube_660]

Divoká stvoření jižních krajin (Beasts of the Southern Wild)

Hushpuppy je osamělá šestnáctiletá dívka žijící v zapomenuté komunitě, která je zcela odstřihnuta od okolního světa. Žije jen se svým otcem, který je divoch, a tak je často pryč. Hushpuppy je tedy odkázána žít v symbioze s přírodou. Ta je pro ni celý její život, její vesmír.

Podklidný život v divočině jí ale zhatí bouře a následná stoletá voda, po které záhadně obživnou dávné prehistorické potvůrky. Do toho navíc její otec onemocní. Přichází boj o její holé přežití i o přežití celé vesnice.

Divoká stvoření jižních krajin (Beasts of the Southern Wild), Drama/Fantasy, USA, 2012, 92 min, Režie: Ben Zeitlin, Hrají: Quvenzhané Wallis, Dwight Henry, Levy Easterly

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=MlbxeT0cnsA[/youtube_660]

Tak fajn

Slovenský režisér Pavol Janík přivádí do kin nový muzikál Tak fajn. Vše se točí okolo jedné, ne až tak povedené dovolené v Chorvatsku. Hlavními hrdiny jsou milenecký pár Milan s Beátou a jejich nerozlučný kamarád  Miki, který jim vlastně celou dovolenou zorganizoval.

Na dovolené má Milan v plánu Beátu konečně požádat o ruku. Dovolená se ale zvrtne a problémy jsou na světě. Vyslyší alespoň Beáta Milanovu nabídku k sňatku?

Tak fajn, Komedie/Muzikál/Romantický, Slovensko, 2012, 90 min, Režie: Pavol Janík ml., Hrají: Marián Labuda ml., Tomáš Palonder, Barbora Žilecká, Marián Labuda st., Zuzana Norisová

[youtube_660]http://www.youtube.com/watch?v=asev8yV0zQY[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Filmové novinky: Bourneův odkaz, Cosmopolis a Tak fajn