Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Divadlo Na Jezerce připravuje první muzikál. V hlavní roli Písařík a Vraspírová

FOTO: Já, Francois VillonDivadelní společnost Jana Hrušínského chystá poctu nedávno zesnulým umělcům Jiřímu Hubačovi a Pavlu Vrbovi. Na jejich památku uvede komorní muzikál. Tento žánr je pro Jezerku premiérou, kterou divákům představí koncem března.

FOTO: Já, Francois Villon

Martin Písařík a Petra Vraspírová v prvním muzikálu Divadla Na Jezerce Zdroj: DNJ

Já, Francois Villon. Tak zní název nového muzikálu, který se od začátku ledna pilně zkouší v prostorách pražského Divadla Na Jezerce, jenž mělo doposud na repertoáru pouze činoherní inscenace.

[audio:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/2011/09/ja-francois-villon-dnj.mp3|titles=Já Francois Villon]

Text k novému počinu napsal dramatik Jiří Hubač, který nuselskou scénu navštěvoval od jejích počátků. Nechtěl jej dát žádné velké muzikálové scéně, a proto nabídl Villona Janu Hrušínskému pro jeho divadlo.

„Je to komorní muzikál. Zpívat se bude naživo a hudební základy nahraje autor hudby Ondřej Brzobohatý s velkým orchestrem,“ říká principál Jezerky Jan Hrušínský.

Hrušínský a Hubač se následně scházeli s dalšími tvůrci: básníkem a textařem Pavlem Vrbou, s hudebníkem Ondřejem Brzobohatým a režisérem Radkem Balašem. Společně vymýšleli, jak budou hru inscenovat.

FOTO: Martin Písařík

Herec Martin Písařík se ocitne v kůži básníka Francoise Villona

V režii Radka Balaše se v historicky prvním muzikálu Jezerky objeví zpěvák a herec Martin Písařík, který ztělesní francouzského básníka.

„Je to bohem políbené dítě, student, rošťák, kterému se splašil kůň a řítí se směrem k šibenici. Není možné s ním nesympatizovat. Nepláče. Vysmívá se a ironizuje až k slzám, ale úsměv, i když je hořký, je jeho štítem,“ charakterizoval Písařík svoji roli.

Písařík si Villona před léty zahrál v amatérském divadle a hned si ho oblíbil. Román o Villonovi Navzdory básník zpívá je jeho zamilovanou knihou. Jako Kateřina bude Písaříkovi sekundovat Petra Vraspírová, absolventka brněnské JAMU.

Čtěte také: Tři mušketýři se vzbouřili proti Dumasovi

V dalších rolích se divákům představí například Jana Malá nebo Petr Kostka. Herce oblékne do kostýmů Jana Zbořilová, scéna bude připravena podle Jozefa Cillera.

Já, Francois Villon

Divadlo Na Jezerce

Režie: Radek Balaš
Hrají: Martin Písařík, Petra Vraspírová, Jana Malá, Petr Kostka, Petr Vacek, Peter Strenáčik, Tomáš Petřík, Ondřej Černý a Tomáš Vaněk
Cena: 390 Kč, 250 Kč

Premiéra: čtvrtek 22. března

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Divadlo Na Jezerce připravuje první muzikál. V hlavní roli Písařík a Vraspírová