Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2022

Dítě v Dlouhé 2012: Na festivalu se představí soubory ze sedmi měst

Jana Kumherová

Jana Kumherová

6. 5. 2012

FOTO: Tři mušketýřiDivadlo v Dlouhé pořádá od pátku 11. do středy 16. května 14. ročník divadelního festivalu Dítě v Dlouhé. Není to však podívaná pouze pro dětské zraky. Zatímco pohádky potěší hlavně děti, u podvečerních her si přijdou na své i dospělí.

FOTO: Pipi Dlouhá punčocha Divadla Šumperk

Ze Šumperka přijede Pipi Dlouhá punčocha. Zdroj: Jan Valchař, DŠ

Publikum se může těšit na Tři mušketýry, Pipi Dlouhou punčochu, Limonádového Joea či hrdiny řeckých bájí. Dětští diváci se zase setkají s princem Nosáčem, kouzelníkem Zababou a jeho mašinkami nebo s postavami z filmu Ať žijí duchové. Všechny tituly, které se tentokrát objeví, se na divadelní prkna dostaly z knih nebo filmových pláten.

Čtěte také: Hráči v Dlouhé tahali esa z rukávu

Jeviště Divadla v Dlouhé přivítá sedm mimopražských profesionálních souborů. Představení, která budeme moci během festivalu zhlédnout, jsou výběrem nejzajímavějších nově uvedených inscenací. Pro některé z nich to bude dokonce premiéra.

FOTO: Tři mušketýři

Tři mušketýři jsou jedinou pražskou inscenací festivalu. Zdroj: divadlovdlouhe.cz

Divadlo v Dlouhé se na festivalu ukáže s inscenací Tří mušketýrů, která měla premiéru 21. dubna. Inscenace s podtitulem All You Need Is Love v sobě zahrnuje hity legendární kapely Beatles, které mají trefně vystihovat nálady a atmosféru na jevišti. Výběr nebyl čistou náhodou, režisérka Hana Burešová vidí podobné vlastnosti mezi čtyřmi členy hudební skupiny a čtyřmi mušketýry.

Rej převleků a masek

Na pódiu se ukáže celý soubor Divadla v Dlouhé. Podle tvůrců bylo nejtěžším oříškem zajistit, aby se žádný z herců nesetkal sám se sebou na jevišti. Všichni totiž vystřídají mnoho převleků, pořádně rušno tak bude i v zákulisí.

Novou dovedností, kterou si museli účinkující osvěčit, je šerm. I přesto, že jsou pouhými začátečníky, se ale údajně diváci nemusejí strachovat do hlediště dorazit. Bezpečnostní školení všechny poučilo, že případné ulomené čepele musí směřovat mezi herce, nikoli do publika.

Program festivalu

Pá 11. května, 18.00 Tři mušketýři, Divadlo v Dlouhé, Praha

So 12. května, 15.00 Pohádky o mašinkách, Divadlo Tramtarie, Olomouc

Ne 13. května, 15.00 O Nosáčovi, Divadlo Lampion, Kladno

Po 14. května, 10.00 Souhvězdí aneb Řecké báje mimo výseč, Naivní divadlo Liberec

Po 14. května, 18.00 Limonádový Joe, Divadlo Radost, Brno

Út 15. května, 10.00 a 18.00 Pipi Dlouhá punčocha, Divadlo Šumperk

St 16. května, 10.00 Ať žijí duchové!, Divadlo rozmanitostí, Most

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dítě v Dlouhé 2012: Na festivalu se představí soubory ze sedmi měst