Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Chystá se Rychle a zběsile 6 a 7. Vin Diesel bude rychlejší a zběsilejší

Redakce

Redakce

28. 12. 2011

To, že nás po megaúspěšném pátém díle čeká šestý, už víme. Vin Diesel ale pořádně rozvířil všechny hollywoodské vody, když prohlásil, že příběh dalšího pokračování je příliš velký na jeden film.

FOTO: Rychle a zběsile 5

All-Star tým z pátého dílu nabere další posily! Zdroj: distributor filmu

Pojďme si nejdřív udělat krátkou cestu do minulosti. V roce 2001 vlétl do kin snímek Rychle a zběsile, kousek, který sice nevynikal kvalitativně, ale stal se kultovním a představil širokému obecenstvu atraktivní svět ilegálního závodění a tuningu. Tohle nesmírně perspektivní prostředí si od té doby žilo svým vlastním životem (především když ho do další dimenze přivedla značka Need for Speed).

Čtěte více: V Rychle a zběsile je i plno filmových chyb

Ale dál pokračovalo i Rychle a zběsile. Následoval druhý díl, tentokrát už bez ikonického Vina Diesela, zato s větším množstvím dámských zadků a vtipkujících černochů. Následně přišla malá odbočka. Ve třetím díle, s podtitulem Tokijská jízda, se série vydala do Japonska, aby nám tvůrci ukázali, že i v Asii se umí jezdit. Poté se série odmlčela, až přišel geniální nápad dát starou partu dohromady.

Přišli Rychlí a zběsilí, kteří však díru do světa neudělali. To nejlepší mělo teprve následovat. Rychle a zběsile 5 dalo dohromady postavy z téměř všech dílů a přidalo The Rocka, aby se stalo jedním z nějvětších hitů letošního roku. A režiséra Justina Lina vymrštilo mezi nejžádanější tvůrce současnosti.

Čtěte recenzi filmu Rychle a zběsila 5. Vin Diesel je velký oteklý hrošík

Pokračování bylo nevyhnutelné, a proto nikoho nepřekvapilo, že se s jeho oznámením neotálelo. Sestava z pátého dílu se vydá do Evropy, doplněná o navrátivší se Evu Mendes a o obživnuvší Michelle Rodriguez. Vin Diesel společně se zástupci Universalu se rozpovídali o právě vznikajícím scénáři a prohlásili: „Nemůžete celý tenhle příběh narvat do jednoho zatraceného filmu!“

Místo scénáře pro šestý díl tak vzniká scénář pro šestku a sedmičku zároveň a oba filmy budou pravděpodobně i natočeny na jeden zátah (podobně jako Piráti z Karibiku 2 a 3 nebo poslední dvojdíl Harryho Pottera). A tvůrci se také nechali slyšet, že by k už tak nevídaně široké herecké sestavě rádi přibrali další posily, například v podobě Jasona Stathama.

Série Rychle a zběsile vydělala dohromady 1,6 miliardy dolarů. No řekli byste to do nich?

Inu, proč ne. Ženských zadků a holohlavých svalovců rozdávajících rány na všechny strany nemá tahle série nikdy dost. Natáčení šestého dílu má začít na jaře hned poté, co Diesel dotočí třetího Riddicka.

The Fast and the Furious 6

Akční
USA, 2012

Režie: Justin Lin
Hrají: Vin Diesel, Paul Walker, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Chris Bridges, Sung Kang, Gal Gadot, Elsa Pataky, Dwayne Johnson, Eva Mendes, Michelle Rodriguez, Don Omar, Tego Calderon

Premiéra v USA: 27. května 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chystá se Rychle a zběsile 6 a 7. Vin Diesel bude rychlejší a zběsilejší