Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby ve filmu Sedm: Jaké hříchy spáchali tvůrci thrilleru?

Redakce

Redakce

21. 1. 2012

SedmSedm je dnes již kultovním thrillerem pod režisérskou taktovkou Davida Finchera. Teď však komplimenty stranou, přečtěte si, kde tvůrci filmu chybovali.

Není zrovna příjemné najít hlavu vaší manželky v krabici..., Zdroj: distributor filmu

Hned v prvních minutách neodolatelně mrazivého a zlověstného thrilleru se seznamujeme s poručíkem Williamem Somersetem (Morgan Freeman), uznávaným detektivním veteránem, který již pomalu končí svou kariéru. Jeho posledním úkolem je zaučit mladého a ambiciózního kriminalistu Davida Millse (Brad Pitt).

Oba jsou nasazeni na případ, který je vtáhne do zvráceného světa psychicky vyšinutého, ale inteligentního a rafinovaného zločince Johna Doa. Ten si precizně vybírá své oběti, na kterých poukazuje na sedm smrtelných hříchů z Bible: obžerství, lakota, lenost, závist, hněv, pýcha a smilstvo.

Režisér David Fincher vytvořil nečekaně lákavou podívanou, která když ne na příběh, dozajista naláká alespoň na rovnocenné herecké duo, které tvoří jedni z nejlepších hollywoodštích herců. Na paty jim při tom šlape ještě Gwyneth Paltrow nebo Kevin Spacey.

Chyby ve filmu

1. Hned na začátek malá lahůdka pro znalce zbraní – před závěrečnou scénou, kdy si na sebe oba detektivové oblékají neprůstřelné vesty a připravují zbraně, je vidět, jak si Somerset kontroluje pistoli a a David Mills zase revolver. Poté si oba strčí zbraně do pouzder a jdou do akce. Jenže právě na konci je vidět, že každý vytahuje jinou zbraň než původně kontroloval – Somerset revolver a Mills pistoli.

2. Když se poručík Somerset vrací do bytu zabitého tlouštíka, prořezává nožem pečeť, která je ovšem nalepená zevnitř bytu.

Takhle by se asi v reálném světě Somerset dovnitř nedostal.

3. Při první vraždě, kdy John Doe znázornil obžerství, je na kalendáři zřetelně vidět datum 25. srpna. Hned v dalším záběru je ale kriminalista Mills zabalený do teplé šály. Tomu se tedy říká chladné léto!

4. Ačkoliv je při záběrech z taxíku v ulicích silný déšť, kolemjdoucí nenosí deštníky ani nemají pršipláště. Při pozorném sledování si také můžete všimnout, že na levé straně taxíku prší mnohem silněji než na pravé.

David Fincher natočil další thriller! Podívejte se, jak dopadli Muži, kteří nenávidí ženy

5. Na začátku filmu, když Brad Pitt alias detektiv Mills ráno vstává, je zřetelně vidět, že matrace jeho postele má kostkovaný vzor. Hned vzápětí se však vzorkovaná matrace změní na jednobarevnou.

Poručík Somerset se dokázal převléknout opravdu neobvykle rychle

6. Když je Somerset na cestě z knihovny, má na sobě modrou a bílou košili. Když ale z knihovny odcházel, jeho košile byla kompletně bílá. Že by se tak bleskově převlékl?

7. Množství jmen, které je vlevo od dveří, když je domovník trhá na kousíčky, jde od jména Some až ke jménu Somerset.

Sedm (Se7en)

Thriller/Krimi/Drama/Mysteriózní
USA/1995/127 min

Režie: David Fincher
Hrají: Brad Pitt, Morgan Freeman, Gwyneth Paltrow, R. Lee Ermey, Kevin Spacey, Andrew Kevin Walker, John Cassini, Reg. E. Cathey

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chyby ve filmu Sedm: Jaké hříchy spáchali tvůrci thrilleru?