Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Christian Bale je na roztrhání. Promění se Batman v padoucha z Oldboye?

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

29. 8. 2011

Christian Bale je bezesporu jedním z nejtalentovanějších herců současnosti a situace, která kolem něj v současnosti panuje, tento fakt jen potvrzuje. Baleovi se totiž nahrnulo tolik nabídek, že si své role může skutečně vybírat.

FOTO: Christian Bale

O Christiana Balea se tvůrci perou, Zdroj: distributor filmu

Šílený krvavý zabiják, na kost vyhublý dělník s nespavostí, netopýří muž, slavný londýnský kouzelník, bývalý boxerský šampion, to všechno (a nejen to) je Christian Bale. Alespoň tedy ve filmu. Do výčtu svých rolí bude zřejmě moci britský herec brzo přidat další, v současnosti má totiž nabídky na minimálně pět filmů.

Nejprve si samozřejmě Bale musí splnit povinnosti spojené s rolí Batmana, kterou se nesmazatelně vryl do paměti mnohým filmovým fanouškům. Natáčení The Dark Knight Rises v režii Christophera Nolana je totiž v plném proudu. České premiéry se koneckonců dočkáme již 26. července 2012.

Prvním filmem, o kterém se ve spojitosti s oscarovým hercem hovoří, je stejnojmenný remake korejského akčního snímku Oldboy. V thrilleru, který by měl zrežírovat Spike Lee (Spojenec), byla Baleovi nabídnuta role hlavního padoucha. Tato role by herci dala možnost ztvárnit postavu, jakou ještě ve své filmografii nemá. Možná dá ale přednost jiné nabídce.

Další z možných rolí se opět týká remaku, tentokrát by šlo o počin Clinta Eastwooda A Star Is Born. Christian Bale by se v něm mohl objevit v hlavní mužské roli. Zahrál by si tak po boku Beyoncé Knowles, a to muže, který jí pomůže na cestě ke slávě, ale přijde tak o svou vlastní kariéru.

FOTO: Christian Bale jako Batman

Christian Bale ve své nejslavnější roli, Zdroj: distributor filmu

Dalším ze zajímavých projektů, kterému by se mohl Bale upsat, je Noah režiséra Darrena Aronofského (Černá labuť). Film bude sledovat biblický příběh Noemovy archy a od herce by vyžadoval výraznou změnu vzhledu, což by pro něj mohla být výzva. Nabídka přišla i od Scotta Coopera (Crazy Heart) pro jeho chystaný film Out of the Furnace, kde by se Christian mohl ukázat po boku Leonarda DiCapria.

Neméně lákavá nabídka přišla i od režiséra Michaela Manna, který s hercem spolupracoval již na filmu Veřejní nepřátelé. O thrilleru s názvem Gold ale zatím není moc bližších informací. Zájem o hercovy služby údajně projevil i Terrence Malick pro svůj příští film. Naproti tomu se Christian Bale nakonec neobjeví ve filmu Zacka Snydera The Last Photograph.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Christian Bale je na roztrhání. Promění se Batman v padoucha z Oldboye?