Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Na vlnách country s oscarovým Bridgesem. Pusťte si DVD Crazy Heart

Jiří Hannich

Jiří Hannich

24. 8. 2010

!DVD! Hollywoodský veterán Jeff Bridges není jenom herec, ale také hudebník. Před deseti lety dokonce vydal vlastní desku. Že má k muzice blízko dokázal také v dramatu Crazy Heart, kde představuje zahořklého countryového zpěváka. Tato role mu po třech neúspěšných nominacích konečně vynesla sošku Oscara.

Na vlnách country s oscarovým Bridgesem. Pusťte si DVD Crazy Heart Zdroj: distributor filmu

Film

Kariéra sedmapadesátiletého písničkáře Bada Blakea začíná povážlivě upadat. Velké koncertní haly byl nucen vyměnit za malé zaplivané putyky, kam se na jeho vystoupení přijde podívat maximálně pár místních opilců. Vzhledem k tomu, že svého syna neviděl už čtyřiadvacet let, nemá přítelkyni (čtyřikrát se rozvedl) ani kamarády, tak se jeho nejlepším přítelem stala lahev whiskey. Až novinářka Maggie, která nečekaně vstoupí do Badova života, aby o něm napsala článek, zaplní prázdné místo ve zpěvákově srdci. Aby s ní mohl být, musí se rozhodnout, která závislost je pro něj přítěží a která vysvobozením: alkohol nebo hudba?

Jak Jeff Bridges, tak třeba i Colin Farrell zpívali na pódiu bez využití playbacku. Oba před natáčením absolvovali několik hodin u profesora zpěvu Rogera Lova. Ten jim byl rovněž nápomocen přímo na place. Přestože se původně počítalo s tím, že se Crazy Heart objeví pouze na DVD (českým kinům se například vyhnul), producenti zariskovali, svolili k distribuci snímku do kin a ten nakonec natolik zaujal, že mu američtí filmoví akademici udělili dva Oscary – jednoho pro Bridgese za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli a druhého za píseň Ryana Binghama The Weary Kind. A to se na sošku ještě třásla Maggie Gyllenghaal, která dostala nominaci na nejlepší herečku ve vedlejší roli.

DVD

Bonusová složka disku přináší pár vystřižených scén. Film si klasicky můžete pustit s prostorovým zvukem, ať už v češtině nebo v původním znění s českými titulky.

Žánr: Drama

Stopáž: 112 minut

Režie: Scott Cooper

Hrají: Jeff Bridges, Maggie Gyllenghaal, Robert Duvall, Colin Farrell aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české, anglické

Bonusy: vynechané scény, trailer

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na vlnách country s oscarovým Bridgesem. Pusťte si DVD Crazy Heart