Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Cabaret Calembour uvede Plejtváka. V hlavních rolích Orozovič nebo Lupták

Anna Kottová

Anna Kottová

19. 2. 2013

OBR: Plejtvák, Cabaret CalembourSoubor Cabaret Calembour uvede ve Studiu Ypsilon inscenaci s názvem Plejtvák. Diváci ji poprvé uvidí v úterý 19. února. Zahrají si například Ivan Lupták, Igor Orozovič nebo Klára Klepáčková.

OBR: Plejtvák, Cabaret Calembour

Plejtvák má premiéru v úterý 19. února ve Studiu Ypsilon. Zdroj: Cabaret Calembour

Po dvou letech od inscenace Cvidoule di Campo, za niž soubor loni obdržel Cenu Českého tučňáka v kategorii Mladé divadlo, přichází Cabaret Calembour s novou inscenací Plejtvák.

Inscenace nese název po exponátu Národního muzea, kdy se kostra plejtváka do muzea nevejde a je třeba ji zkrátit o sedm ocasních obratlů. Dělá si legraci z české malosti a uměleckých kompromisů.

Úryvek

Struna: Počkejte! Češi si postaví muzeum, a nevejde se do něj velryba?
Malajel: S velrybou v našich podmínkách nikdo nepočítal.
Struna: To tam chcete zavěsit kostru kapra?
Malajel: A proč ne?
Struna: Kostru kapra má každoročně půlka národa na talíři.

Autorem a režisérem komedie je Milan Šotek, který zároveň v Plejtvákovi hraje. Šotek napsal hru na tělo Ivanu Luptákovi, mladému herci Divadla Na zábradlí, který vystoupí se souborem poprvé.

K autorskému divadlu do souboru Cabaret Calembour  si odskakují absolventi činohry DAMU, protože většina z nich hraje ve velkých divadlech. V dalších rolích se představí Igor Orozovič, ostravský herec a pěvec letos nominovaný na Thálii nebo mladá naděje Moravského divadla Olomouc Klára Klepáčková. Orozovič stojí také za hudbou k Plejtvákovi.

FOTO: Ivan Lupták, Nebe nepříjmá

Ivan Lupták, herec Divadla Na zábradlí, spolupracuje s Cabaretem Calembour poprvé. Zdroj: Divadlo Na zábradlí

Soubor Cabaret Calembour založili roku 2008 Milan Šotek, Igor Orozovič a Jiří Suchý z Tábora. Oni jsou také autory všech textů a hudby. Na repertoáru má soubor zatím dvě inscenace – Čertovská kvidoule (Borůvčí) a Cvidoule di Campo, které uvádějí v Divadle Kampa.

Plejtvák, Cabaret Calembour ve Studiu Ypsilon, autor a režie: Milan Šotek, hrají: Ivan Lupták, Igor Orozovič, Klára Klepáčková, Milan Šotek, Jiří Suchý z Tábora a Lucie Polišenská

Premiéra: úterý 19. února

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cabaret Calembour uvede Plejtváka. V hlavních rolích Orozovič nebo Lupták