Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Bruce Willis se stane šerifem. Místo na Divoký západ zamíří do 60. let

V nové komedii režiséra Wese Andersona, jejíž natáčení je již v plném proudu, se představitel legendárního Johna McClanea objeví po boku Edwarda Nortona, Harveyho Keitela či Billa Murrayho.
Foto: Life Aquatic Owen Wilson Bill Murray

Bill Murray a Owen Wilson ve filmu Wese Andersona Život pod vodou. Zdroj: distributor filmu

Retrofilm Moonrise Kingdom se bude odehrávat v šedesátých letech v malém městečku v Nové Anglii. Dvanáctiletý chlapec se stejně starou dívkou (debutanti Jared GilmanKara Hayward) zahoří vzájemnou láskou a utečou spolu z domova. Spustí se po nich velké pátrání, které převrátí život některých obyvatel města naruby.

Šerifa vedoucího pátrací akci bude představovat právě Bruce Willis, zároveň bude mít techtle s matkou ztracené dívky v podání Frances McDormand (Fargo). Podváděného manžela ztvární režisérův oblíbenec Bill MurrayEdward Norton (Kult hákového kříže) si zahraje táborového vedoucího.

Dále se můžeme těšit také na Harveyho Keitela (Pulp Fiction), Tildu Swinton (Letopisy Narnie), Jasona Schwartzmana (seriál Znuděný k smrti), Boba Balabana (Capote) a nejspíš i na Andersonova letitého parťáka Owena Wilsona.

Scénář napsal Wes Anderson spolu s režisérským kolegou Romanem Coppolou (autorem filmu CQ a synem slavného Francise Forda Coppoly). Moonrise Kingdom je náhradou jejich původně plánovaného projektu, remakeu francouzské komedie Můj nejlepší přítel Danielem Auteuilem.

Filmy Wese Andersona (Jak jsem balil učitelku, Taková zvláštní rodinka, Život pod vodou) rozdělují publikum na ty, co je milují, a na ty, co se u nich můžou unudit. Přesto se v jeho tragikomediích sejde vždy skvadra zvučných jmen. Ne jinak tomu bude v novém snímku Moonrise Kingdom, takže můžeme být jen zvědaví, jaká bude příští rok jeho novinka.

Moonrise Kingdom

Drama
USA, 2012

Režie: Wes Anderson
Hrají: Bruce Willis, Edward Norton, Owen Wilson, Bill Murray, Jason Schwartzman, Tilda Swinton, Frances McDormand, Harvey Keitel, Bob Balaban

Premiéra: rok 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bruce Willis se stane šerifem. Místo na Divoký západ zamíří do 60. let