×
TOPZINE.cz

Brad Pitt zavítá podruhé mezi nacisty. Odhalí spojení mezi IBM a Židy

OBR: Brad Pitt
Já se vrátím. Zdroj: Universal Pictures

Tato výprava však bude vážnější a historicky přesnější sonda do Třetí říše, než tomu bylo u Tarantina. Projekt s prozatímním prostým názvem IBM and the Holocaust mnohé napovídá.

Já se vrátím. Zdroj: Universal Pictures

Projekt vychází z knižní předlohy Edwina Blacka. Zaměřuje se na úlohu americké společnosti IBM (International Business Machines) v registraci lidí a činnostech ve vyhlazovacích táborech. Právě stroje a software této společnosti umožnily rozsáhlou identifikaci milionů lidí nacistického Německa a uchování informací o nich. Precizní znalost jmen, adres a příslušností usnadňovala selekci rasově nežádoucích.

Tehdejší ředitel společnosti Thomas J. Watson dostal za své služby ocenění Třetí říše Záslužný řád německé orlice. Tuto poctu však posléze vrátil. Jeho bližší spoluúčast ve čtyřicátých letech s nacisty je nejistá.

Podívejte se na hlášky z filmu Hanebný pancharti. Je čas sejmout pár nácků

Tato látka se nyní dere na plátno. Brad Pitt chce film produkčně zaštítit, má si dokonce zahrát i jednu z postav. Co můžeme očekávat od takového projektu? Dramata z druhé světové války bývají působivá a kritikou velmi ceněná, takže možná dojde i na nějakého toho Oscara.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..