Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Boskovice nabízí turistům možnosti od historie po cykloturistiku

Eva Chytková

Eva Chytková

5. 9. 2011

Moravské město Boskovice je plné historických a kulturních památek, navíc obklopené nádhernou přírodou, která je vhodná i pro cykloturistiku.

FOTO: Zámek v Boskovicích

Boskovický zámek je jedna z nejvýznamnějších empírových staveb na Moravě, Foto: Eva Chytková, Topzine.cz

Boskovice leží na Moravě asi 40 kilometrů severně od Brna, mezi Boskovickou brázdou a Drahanskou vrchovinou. Město bylo pro svou výhodnou polohu v minulosti často vyhledáváno. Sídlily zde jedny z nejvýznamnějších moravských rodů, páni z Boskovic či Kunštátu. Bohatá historie dýchá ve městě na každém kroku. Dominantou města je empírový zámek z 19. století. Zámek je dnes v osobním vlastnictví rodiny Mensdorff-Pouilly, ale i přesto je zpřístupněn veřejnosti spolu s parkem.

Otevírací doba zámku

květen – srpen    od 9:00 do 17:00
září:      po-pá od 9:00 do 16:00        so-ne   od 9:00 do 17:00

Nad zámkem se uprostřed lesů rozkládá rozlehlý boskovický hrad, pocházející ze 13. století a rovněž zpřístupněný veřejnosti.  Z věží hradu je impozantní výhled na zdejší krajinu a město.

Okolí města má charakter letoviska. Boskovice jsou obklopeny lesy Drahanské vrchoviny, čímž jsou rájem pro pěší turistiku nebo cykloturistiku. Trasy se nacházejí v severní části Moravského krasu, a proto většina z nich směřuje ke Sloupsko-šošůvským jeskyním nebo jeskyním v Rudce u Kunštátu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Boskovice nabízí turistům možnosti od historie po cykloturistiku