Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Brno, zlatá loď lákající turisty z Velké Británie na levné pivo a hezké holky

Tomáš Miška

Tomáš Miška

11. 2. 2011

Známou frázi z písně Ivana Mládka, že Brno je zlatá loď a za děvčaty z Brna choď, poznávají i lidé ze Spojeného království. Navíc množství alkoholu, dobrého jídla a nikdy nekončící zábavu. A to vše za nízké ceny, radí turistům v Británii místní cestovní agentury.

FOTO: Noční Brno

Noční Brno, Zdroj: sxc.hu

V Brně se otevírají neomezené možnosti zábavy. Noční život, postávající hloučky rokujících postav, přeplněné hospůdky a bary. Město, jehož populaci přes školní dny téměř zdvojnásobí příval studentů, je živým důkazem moravské nátury.

Britové, pojeďte na víkend do Brna

Region se začíná těšit čím dál větší oblibě zahraničních turistických kanceláří. Na ostrovech už objevili, že je jihomoravské město levnější než Praha. Britské cestovní kanceláře pořádají takzvané stag weekends – víkendové párty pro pány.

Na svých internetových stránkách nabízejí tyto zájezdové balíčky s možností zařádit si na motokárách, zahrát si paintball, zhlédnout prohlídku pivovaru nebo mnoho jiných, pro našince až neskutečných zážitků, jako jízda v tanku či střílení ze samopalu. A samozřejmě lákají Brity na alkoholové jízdy nočním Brnem nebo na návštěvu nočních klubů pro dospělé. Pastvou pro oči se stávají místní slečny. A to vše za směšnou cenu, jak samy kanceláře uvádějí, necelých čtyř tisíc korun v přepočtu, se vším všudy.

Kam v Brně za zábavou?

  • brněnské kluby Fléda, Caribic, Charlie’s Hat nebo Livingstone
  • modely vláčku zajišťující rozvoz jídla a pití ve Výtopně
  • pivnice Pegas, Richard nebo Bláhovka, nabízející delikátní chmelový mok nebo utopence
  • stylizované kavárny Air Café a Café Falk
  • speciální výčepy přímo u stolů v The Pub
  • a neméně potěší britského turistu restaurant Hansen, inspirovaný rakousko-uherskou tradicí nebo klasické undergroundové sklepní zapadlé hospůdky všude po okolí

The Gurdian zve na pivo

Jeden z nejčtenějších britských deníku The Gurdian věnoval nedávno Brnu celý článek a představil město jako osvěžující a přátelskou destinaci, kde navíc je, podle slov redaktora, pivo levnější než voda.

Nechybí detailní popis některých brněnských hospod, restaurací a barů, a to vše díky průvodci, redaktorův český kamarád, kterého měl vždy při sobě. Nezapomněli uvést, jak je vše v Brně srandovně levné, že ušetří i drobné na cestu zpátky. Veskrze je ale článek pozitivním pohledem na metropoli. Zdůrazňuje klady oproti drahé Praze, vyzvedá dopravu po centru města. Nemalý zájem v britském novináři probouzí i některé historické památky.

FOTO: Ilustrační foto

Ilustrační foto

Brno je plné historický památek i zajímavých míst na procházku. Ať už vás zaujme Špilberk, mohutný Petrov nebo jen lom v Mariánském údolí, má moravská metropole turistům co nabídnout.

V Brně je méně turistů než v hlavním městě a domácí prostředí přivítá britskou eleganci s otevřenou náručí. Někteří tvrdí, že turisté přináší do kraje peníze a vítají zvětšující se návaly zájezdů, ostatní jsou skeptičtější a tvrdí, že turisti sem jezdí jen za levným alkoholem a hezkými dívkami.

Popravdě to tak asi bude. Nezní to však líbezně, že světu můžeme ukázat alespoň tyto naše krásy? Samozřejmě má Brno ještě co nabídnout, jen zatím cizince více láká právě noční život. Mimo to se Britové nebojí své peníze utrácet, a to je pro rozvoj regionu užitečným základem, navíc s nimi podle policie, až na jejich hlučnost, nejsou problémy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Brno, zlatá loď lákající turisty z Velké Británie na levné pivo a hezké holky