Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Camping Baldovec: Dovolená v Moravském krasu

Hana Chytrá

Hana Chytrá

5. 7. 2010

Když na Moravu, tak do Moravského krasu. Když do Moravského krasu, tak určitě do Baldovce! Camping Baldovec nabízí skoro vše pro příjemné strávení letní dovolené v tuzemsku.

Camping Baldovec, Zdroj: Hana Chytrá

Kemp uprostřed lesů

Camping Baldovec se nachází v okrese Prostějov, v úchvatném Moravském krasu mezi obcemi Rozstání, Vysočany a Holštejn. Kemp samotný je umístěný uprostřed krásné a malebné krajiny plné lesů a luk, volně přecházející do exponované části Moravského krasu. Výhodou i nevýhodou kempu je jeho odlehlost, nejlepší dostupnost je autem či na kole, ale lze také využít autobus do obce Baldovec a poté jít zhruba půl hodiny pěšky.

Pokud si teď představujete pár chatiček roztroušených na posekané louce, budete příjemně či snad možná nepříjemně překvapeni (to doufám, že ne). Po průjezdu lesem vás cesta zavede přímo do jádra kempu. Před vámi se otevře pohled na poměrně velký počet nejrůznějších chat a chatiček. Chaty velké i malé, chaty dřevěné i zděné, chaty luxusnější i spíše sparťanského stylu.

Chatky Finlandia, Zdroj: Hana Chytrá

Nabídka kempu je veliká

Jelikož kemp patří mezi ty větší, odpovídá tomu i nabídka ubytování, služeb a sociálního zázemí. Dovolenou, či jen pár dnů v přírodě zde jezdí trávit jak rodiny s dětmi, tak skupiny kamarádů a známých. Návštěvník si může vybrat z několika typů ubytování, od chatek a stanů bez sociálního zařízení až po luxusněji vybavené apartmány s vlastní kuchyňkou, sociálním zázemím a plnou výbavou. Chaty jsou umístěny po celém kempu, lze vybrat i odlehlejší místo blízko lesu. Zázemí kempu doplňují nízké budovy sloužící jako umývárny, sprchy či kuchyňky.

Restaurace, grilování, ale třeba i objednání sudu piva

Co by to bylo za dovolenou bez dobrého jídla a pití. I po této stránce kemp splní očekávání. Restaurace v areálu je poměrně veliká, s možností posezení na velké a prostorné terase. Vaří se po celý den a v nabídce je jak česká klasika, tak exotičtější pokrmy. Personál restaurace vychází maximálně vstříc a je možné objednat si i venkovní grilování, či zamluvit prostory na nejrůznější akce. Pokud se budete chtít stravovat z vlastních zásob, je dobré přivést si je sebou, v areálu nejsou klasické obchody s potravinami a zájemci tedy musí jet až do přilehlých vesnic a měst.

Horolezecká věž, Zdroj: Hana Chytrá

Nabídka pro aktivní odpočinek i lenošení

Ani aktivnější návštěvníci se nemusí příliš omezovat. Kemp nabízí široké sportovní vyžití, od horolezecké věže (unikátní 23 m vysoká tréninková věž) a lanového centra, přes paintball, lukostřelbu až po multifunkční hřiště na fotbal, tenis či beachvolejbal. Ke všem aktivitám je možné si zapůjčit vybavení a výstroj, nebo si rovnou zajistit instruktora. Výběr je poměrně široký a možný jak pro jednotlivce, tak pro skupiny. Příznivci lenošení mohou využít venkovní bazén přímo v kempu či wellness centrum, kde v netradičním prostředí umělého jeskynního systému naleznete solnou jeskyni, vodní svět a nabídku masáží. Bohužel wellness centrum není přímo v areálu, ale dostupnost je dobrá.

Jeskyně Moravského krasu, Zdroj: Hana Chytrá

Moravský kras či zámek?

Díky své poloze je kemp hojně využíván jako základna pro výlety do Moravského krasu. Ať se již jedná o výlety autem, na kole či pěšky, každý si přijde na své. Nejblíže kempu je obec Sloup. Toto malebné městečko tvoří severní bránu do Moravského krasu. Je známo hlavně díky Sloupsko-šošůvským jeskyním s bohatou krápníkovou výzdobou a hlubokými propastmi. Oblast ale není známa jen proslulými jeskyněmi a propastmi, nabízí daleko více. Nespočet  malebných měst a městeček s překrásnou architekturou, zámky a zříceniny (Zámek Rájec nad Svitavou, Křtiny, město Boskovice se zámkem, zřícenina Nového hradu, Zámek Lysice, město Brno či v neposlední řadě výstavní město Kroměříž).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Camping Baldovec: Dovolená v Moravském krasu