Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

9 zajímavostí o Emmě Watson: Líbá báječně, říká o ní Daniel Radcliffe

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

16. 6. 2013

V dubnu oslavila teprve třiadvacáté narozeniny a už teď jí celý svět leží u nohou. Věděli jste ale, že v polovině natáčení slavné kouzelnické série se chtěla vzdát role, která ji proslavila?

Z malé čarodějky vyrostla sebevědomá žena. Zdroj: Bontonfilms

Z malé čarodějky vyrostla sebevědomá žena. Zdroj: Bontonfilms

Emma Watson poprvé zazářila na filmovém plátně v jedenácti letech. Tak hvězdný start by jí ale mohla závidět kdejaká celebrita, protože se proslavila doslova přes noc. Sága Harry Potter jí vynesla miliony liber, nová přátelství, vlastní voskovou figurínu v muzeu a především slibnou kariéru.

Z rozcuchané dívenky s kouzelnickou hůlkou se ale brzy stala žena, po cvaknutí poslední potterovské klapky se ostříhala na krátko a vrhla se na mnohem odvážnější filmy. V současnosti tak pro změnu fascinuje diváky ve snímku Bling Ring: Jako VIPky, kde si zahrála barovou tanečnici a zlodějku.

1. Angličanka s Francouzkou v duši

Ačkoli je Emma považována za herecký klenot Británie, pochází z Francie, kde žila do svých pěti let, dokud se rodiče nerozvedli. Přiznává, že i když Británii miluje, po Francii se jí často zasteskne. „Když přijedu na pařížské nádraží Gare du Nord, zaplaví mě vlna nostalgie. Je tu takový důraz na kulturu, umění a hudbu. A pro teplou bagetu bych udělala cokoliv,“ směje se.

play-sharp-fill

2. Její první láskou byl Draco Malfoy

Při natáčení Harryho Pottera trávila Emma spoustu času především se svými kolegy Rupertem Grintem a Danielem Radcliffem, přesto se zakoukala do někoho jiného. Překvapivě šlo o úlisného blonďáka ze Zmijozelu Draca Malfoye, kterého perfektně ztvárnil Tom Felton.

„Pro Toma jsem měla slabost, bylo to mé první zamilování v životě. On o mé lásce věděl, ale říkal, že mě bere jako svou mladší sestru. A to mi tenkrát zlomilo srdce,“ vzpomíná na svou první lásku herečka.

3. Málem sekla s hraním během natáčení

Po pátém díle slavné čarodějnické ságy Emma vážně uvažovala o ukončení spolupráce na sérii, protože začala pochybovat o postavě Hermiony. Sama ale věděla, že to udělat nemůže.

„Byla bych veřejným nepřítelem číslo jedna. A upřímně si myslím, že by pro mě bylo hrozně těžké sledovat natáčení dalších dílů, kde bych nebyla já. Víte, asi by to bylo méně hektické a taky bych více spala… Ale rozhodně jsem tenkrát udělala správné rozhodnutí,“ uzavřela.

4. Hermiona jako nebezpečný hacker

Kromě toho, že s sebou sláva přináší absolutní ztrátu soukromí, se občas stane, že narazíte na vtipné souvislosti se svou filmovou postavou. Americká bezpečnostní služba McAfee třeba nedávno přišla na to, že Emma je nejnebezpečnější celebritou na internetu.

Její filmové jméno Hermiona totiž s oblibou používají počítačoví hackeři k napadání ostatních počítačů – po zadání tohoto jména se automaticky stáhne nechtěný software, případně se hackeři dostanou k osobním informacím. Na podvodné stránce prý skončí v průměru každý osmý uživatel, který o Emmě hledá zajímavosti.

5. Slušná holka? Kdepak, pořádná šelma!

Když hrajete slušnou holku, obvykle jako slušná holka působíte i mimo kameru. Stejný názor měl také Daniel Radcliffe, se kterým se měla Emma v závěrečném dílu Harryho Pottera políbit. Své domněnky byl ale nucen hodně rychle přehodnotit.

„Hrozně mne to zaskočilo! Vždycky jsem si myslel, že to bude takový něžný, romantický okamžik. A najednou mne vášnivě líbala. Je to docela šelma, opravdu. Rozhodně si ale nestěžuju, na světě jsou tisíce chlapů, co by si uřízli ruku nebo nohu, jen aby mohli být na mém místě,“ prohlásil se smíchem Radcliffe.

6. Zkrátila si vlasy a vyvolala spekulace

„Když jsem skončila s natáčením Harryho Pottera, byl to konec jedné éry a cítila jsem, že potřebuju změnu – najít zase pevnou půdu pod nohama.“ Tak popsala herečka důvod, proč se rozhodla shodit svou bujnou hřívu a ostříhat se na kluka. Zároveň si tím splnila dlouholetý sen, který musela odkládat kvůli smlouvě s tvůrci Harryho Pottera.

Když utichly první zděšené výkřiky o tom, že se zbláznila, přišla nová vlna obvinění. Ta se pro změnu týkala její sexuální orientace. „Potkávala jsem novináře, kteří se mě ptali, jestli to znamená, že prodělávám coming out, a zda jsem teď lesbička,“ svěřila se Emma.

7. Stále ji považují za dítě

Herečka už má za sebou dávno věk, od kdy může volit nebo si legálně zajít na drink, přesto má občas problém se svým mladistvým vzhledem a malým vzrůstem. Ještě letos v lednu zažila horké chvilky na letišti, když ji kontrola považovala za nezletilou.

FOTO: Emma Watson - The Bling Ring

V Bling Ring si taky dokáže vyčarovat věci úplně zadarmo. Nelegálně. Zdroj: Bontofilm

„Zeptali se mě: Pasová kontrola bez doprovodu? Byla jsem v šoku a dostala ze sebe jen: Prosím? A oni na mě: Kde je váš poručník?“ popisuje Emma svůj zážitek s tím, že se to nestalo poprvé. Díky pasu ale naštěstí mohla prokázat, že jí bylo skutečně dvaadvacet.

8. Má problém s americkým slangem

Během studia v Americe se Emma kvůli rozdílům v anglickém jazyce na dvou různých kontinentech dostala do nejedné trapné situace a sama tak poznala, že není angličtina jako angličtina. „Jednou jsem celkem dost krvácela, běhala jsem všude možně a křičela, že potřebuju náplast. Všichni jen zírali a nechápali, co po nich chci. Nakonec jsem strávila asi pět minut vysvětlováním, že sháním leukoplast, jak je v Americe zvykem říkat náplasti.“

O poznání ošemetnější situace ale nastala ve chvíli, kdy žádala o běžnou školní pomůcku. „Ještě horší než to krvácení pak bylo to, že jsem netušila, že místo kondom říkají v Americe guma. A tak jsem jednou během přednášky dost hlasitě požádala o gumu. Bylo to vážně trapné,“ směje se při vzpomínce na počáteční jazykovou bariéru.

video
play-sharp-fill

9. Nenávidí svou postavu v The Bling Ring

Jak už je výše zmíněno, Emma momentálně září ve filmu Bling Ring, kde ztvárnila erotickou tanečnici Nicky. Ta používá svádění a svou sexy stránku hlavně proto, aby dosáhla toho, co chce. Společně se svou partou se navíc pustí do vykrádání domů slavných lidí.

Sama Emma prohlásila, že Nicky je pravým opakem její osobnosti a doslova ji nenávidí. Je totiž ješitná, arogantní, bezohledná a povrchní. Nám už si jen zbývá počkat do 20. června na premiéru, kde se přesvědčíme, jak dobře dokáže ztvárnit postavu, která je jejím absolutním protikladem.

Ohodnoťte tento článek:
2,8
Právě čtete

9 zajímavostí o Emmě Watson: Líbá báječně, říká o ní Daniel Radcliffe