Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Rupert Grint: Chtěl jsem být zmrzlinářem

Redakce

Redakce

26. 11. 2010

FOTO: Rupert Grint!speciál!Když se řekne Rupert Grint, napadne vás Ron Weasley. Pokud ne, tak jste nejspíš několik let nešli kolem kina. Ano, je to ten malý zrzavý chlapec z trojice Harry, Ron a Hermiona. Tito tři hrdinové nebojácně běhají ve filmech o Harrym Potterovi. Rupert během devíti let natáčení Harryho Pottera zmužněl a prozradí na sebe teď pár maličkostí.

FOTO: Rupert Grint

Rupert Grint jako Ron Weasley, Zdroj: distributor filmu

Často se stává, že se dětské hvězdy nejdřív objeví v béčkových filmech, aby pak později zazářily v oscarovém trháku. Zarážející ale je, že u Ruperta to bylo naopak. Nejdřív hraje v jednom z nejúspěšnějších filmů všech dob a pak si střihne roli malého prdícího chlapce ve filmu Prďoši. Naprostá filmová katastrofa, která ovšem s obsazením jako Keira Knightley, Stephen Fry a Paul Giamatti stojí minimálně za zmínku.

Topzine.cz pro vás připravil speciál k filmu Harry Potter a Relikvie smrti, více článků naleznete zde.

Recenzi filmu Harry Potter a Relikvie smrti – 1. část si můžete přečíst zde.

Rupert se narodil jednoho srpnového dne roku 1988 ve městě Hertfordshire v jižní Anglii. Dalo by se říct, že už od malička chtěl být hercem. Když ve svých 11 letech zjistil, že se koná konkurz na film o kouzelnících, neváhal se přihlásit. Na rozdíl od ostatních dětí přišel na konkurz s jasnou vizí. Zazpíval hip-hopovou píseň o Ronu Weasleym a měl vyhráno.

Mladí kouzelníci

Kdyby náhodou někdo opravdu neznal filmy o malých čarodějích, zde je malá rekapitulace. Harry (Daniel Radcliffe), Ron (Rupert Grint) a Hermiona (Emma Watson) jsou tři kamarádi, kteří se potkají ve škole čar a kouzel v Bradavicích. Harry je pro mnohé hrdina, který přežil útok obávaného lorda Voldermorta. Hermiona je trochu trhlé mudlovské děvče nadprůměrné inteligence. A nakonec Ron, malý nešika, který kde může, tak zakopne. Tito tři prožívají nejedno dobrodružství a objevují mnohá tajemství, která měla být zapomenuta.

FOTO: Premiéra snímku Harry Potter a Relikvie smrti

Premiéra snímku Harry Potter a Relikvie smrti, Zdroj: youtube

Dlouho se také diskutovalo o tom, že filmoví herci stárnou mnohem rychleji než jejich postavy. To je logické, když natočit film trvá minimálně rok a více. Ale v posledním filmu má být například Ronovi 18, kdežto v knize je mu již 30. Rupertovi je ve skutečnosti ovšem pouhých 22 let. S věkem si ovšem tvůrci moc hlavu nelámou. Kdyby totiž uprostřed sérií filmů herce nahradili jinými, velmi silně by to otřáslo publikem, které si už na čaroděje z plátna zvyklo.

Když se točil poslední díl Harryho Pottera a Relikvie smrti, musel Rupert společně s Emmou Watson natočit slavnou knižní scénu polibku. Když přišel onen natáčecí den, tvrdil Rupert, že se nikdy více nenasmál: „Bylo to jako líbat svou vlastní sestru!“ Není se mu ani co divit, když jsou s Emmou a Danielem všichni tři prakticky jako sourozenci již 10 let.

Dnes už má Rupert na kontě sedm filmů Harryho Pottera, ale nezůstává jen u nich. Nejstarší z trojice hlavních hrdinů pobral i nejvíce sympatií u publika. O tom, že má Rupert talent pouze na komično, nemůže být ani řeč. Během přestávek mezi filmy o mladém kouzelníkovi natočil i pár vážnějších celovečerních filmů. Za zmínku stojí Lekce řízení, kde ukázal svůj obrovský talent, ale to bohužel na vytažení snímku z hluboké jámy průměrnosti nestačilo.

FOTO: Rupert Grint

Vypjatá chvíle ve símku Wild Target, Zdroj: distributor filmu

Další snímek s názvem Wild Target je již trochu lepší pokus o britskou komedii, která je ve výsledku minimálně roztomilou a pěknou podívanou. V hlavní roli nájemného vraha, který chce pověsit svou živnost na hřebík, se zde objevil Bill Nighy. Jenže jak to bývá, ne vždy vše vychází tak, jak by mělo…

Pár vtipných faktů

V jednom z jeho filmů, Cherrybomb, došlo také na lechtivou scénu. Rupert říká: „Točit svou první sexuální scénu bylo nervy rvoucí, ale dívat se na ni pak s rodiči bylo tisíckrát horší. Scéna je docela decentně natočená, ale určitě to není chvilka, o kterou se chcete podělit s mámou a tátou.“ To, že ve filmu zkouší i nejrůznější drogy, je prý už trochu menší oříšek.

Jeho nejoblíbenější videohra je Need for Speed, nedá dopustit na seriál Spongebob Squarepants a miluje zelenou barvu. V loňském roce prodělal prasečí chřipku. Jako malý sbíral joja a také se chtěl stát zmrzlinářem. Tento sen se mu ovšem nesplnil, proto si alespoň z prvních vydělaných peněz u filmu pořídil pravou zmrzlinářskou dodávku. Co s ní dělá dnes, je nám ovšem záhadou.

FOTO: Cherrybomb

První milostná scéna, Zdroj: distributor filmu

Další fakt, kterým se Rupert moc nechlubí, je jeho fobie, kterou sdílí se svou postavou Ronem. Samozřejmě jde o arachnofobii, neboli chronický strach z pavouků. Tudíž vystrašený výraz ve scéně, kde mu na hlavu spadne obrovská tarantule, nemusel prý moc cvičit.

Řidičák na třikrát

Když bylo Rupertovi čerstvých 18, stejně jako mnoho jeho vrstevníků šel dělat zkoušky, aby dostal řidičský průkaz. Ten však obdržel až na třetí pokus. Když se ho pak novináři ptali, proč mu to tak dlouho trvalo, Rupert jen nerad přiznal, že při cvičné jízdě omylem projel křižovatku na červenou. Po druhém pokusu ho instruktor nechal dělat zkoušky prý jen pro jistotu ještě jednou.

Rupert vděčí za svůj úspěch matce štěstěně, ale hlavně J. K. Rowlingové a jedné její cestě vlakem z Manchesteru do Londýna. Kdyby ji tenkrát cesta neinspirovala k napsání ságy o světě magie, mohl Rupert opravdu skončit jako zmrzlinář. To se však nestalo, a tak ho nyní můžeme vidět v už sedmém pokračování nazvaném Harry Potter a Relikvie smrti – díl první.  V červenci pak bude uvedena dlouho očekávaná závěrečná část. Film bude zajisté jako ty předtím skvělou podívanou pro celou rodinu. Těšte se!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rupert Grint: Chtěl jsem být zmrzlinářem