Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Bytostně nenávidím svou postavu, říká Emma Watson ke snímku Bling Ring

Petr Bělecký

Petr Bělecký

14. 6. 2013

Bling Ring: Jako VIPky je snímek, jejž má na svědomí režisérka Sofia Coppola. Hlavní hvězdou, i když ne v hlavní roli, je Emma Watson. Podívejte se, co na nový film obě osobnosti říkají.

Emma Watson je herečka proslavená především ságou o Harrym Potterovi, kde ztvárnila inteligentní a cílevědomou Hermionu Grangerovou. Po několika letech strávených ve světě čar a kouzel se objevila ve filmu Charlieho malá tajemství, kde poprvé upozornila na svůj herecký potenciál za hranicemi Bradavic. Snímek Bling Ring by měl být dalším, který se pokusí zapomenout na její image puritánské studentky, i když sama herečka to tak nevidí.

„Nejde o to, že bych se snažila najít roli, která se co nejvíce vzdaluje Hermioně jen pro to, abych se jí jednou pro vždy zbavila,“ svěřila se herečka v nedávném rozhovoru, „protože to není správná filozofie. Člověk by měl jít spíše věcem naproti, než aby od nich utíkal.“

„Já se snažím jít naproti kvalitnímu herectví. Chci hrát role, v nichž se zcela změním, a myslím, že role Nicki je přesně taková. Pro tuhle roli jsem asi nejméně vhodná, protože Nicki je zosobněním všeho, co se mi příčí – je povrchní, materialistická, domýšlivá a amorální.“

„Když jsem si to uvědomila, zjistila jsem, že Nicky vlastně nenávidím. Ale jak zahrajete někoho, koho bytostně nesnášíte? To jsem považovala za zajímavou zkušenost a náhled do toho, kam se moje práce herečky může vyvíjet,“ shrnula své alter ego z plátna mladičká Emma Watson.

Sofia Coppola je dcerou slavného Francise Forda Coppoly (Kmotr, Apokalypsa). Mezi její nejlepší a dlouholeté přátele patří Quentin Tarantino. Na jejích filmech to však není znát. Sofia Coppola se ve svých filmech zaměřuje především na lidskou podstatu bytí. V jejím posledním snímku Odnikud nikam jsme byli svědky příběhu bohémského herce, kterému jednoho dne zazvoní před dveřmi mladičká dívka tvrdíc, že je jeho dcerou.

Snímek Bling Ring: Jako VIPky nahlíží na život v Hollywoodu z jiné strany. Parta mladých životem zneuznaných lidí se rozhodne, že se podívá, jak to vypadá v domě slavných osobností. Během takové prohlídky je však oslní mamon hollywoodských hvězd a začnou si jejich věci přivlastňovat. Z nevinné prohlídky se stává pravidelná zábava.

„Pamatuji si, že jsem o případu gangu mladých lidí, kteří okrádají celebrity, slyšela ve zprávách, když to bylo aktuální, ale nevěnovala jsem tomu pozornost,“ zmiňuje začátky vzniku režisérka, „ ale později jsem se dostala k jednomu článku a nemohla jsem se od něho odtrhnout.“

„Emma Watson se do role opravdu ponořila. Brala to jako obrovskou výzvu a pilně se snažila zachytit dialekt místních dětí. Myslím, že to je ve filmu znát. Všichni herci také spolu často chodili na večeře a po barech, tak jsme se rozhodli, že je necháme trochu proniknout do role a nechali jsme je vykrást dům mých známých,“ vzpomíná na natáčení režisérka Sofia Coppola.

Snímek bude mít premiéru v tuzemských kinech 20. června.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bytostně nenávidím svou postavu, říká Emma Watson ke snímku Bling Ring